Antonio Felix da Costa kierowcą zespołu DS Techeetah w Formule E

Antonio Felix da Costa kierowcą zespołu DS Techeetah w Formule E

Zespół DS Techeetah potwierdził, że Antonio Felix da Costa dołączy do ich składu obok Jeana-Erica Vergne na sezon 2019-2020 Formuły E. Portugalczyk zastąpi Andre Lotterera, który z kolei przeszedł do ekipy Porsche.

Antonio Felix da Costa był fabrycznym kierowcą BMW od 2014 roku. W ubiegłym roku występował dla BMW Andretti w Formule E oraz był zaangażowany w wyścigi długodystansowe i DTM. Dołączając do DS Techeetah, przerwie swoje więzy z fabryką BMW.

"To rzadka okazja aby móc dołączyć do zwycięskiego zespołu w kategorii tak konkurencyjnej jak Formuła E" - powiedział Antonio Felix da Costa.

"Nie było łatwo zrezygnować z aktualnej pozycji, ale nie mogłem odmówić takiej okazji i cieszę się, że dołączę do Jeana-Erica oraz wszystkich innych w zespole DS Techeetah."

Da Costa to były członek juniorskiego programu Red Bulla, podobnie jak jego nowy partner zespołowy, Jean Eric Vergne.

Portugalczyk jest obecny w Formule E od początku jej istnienia - w tym czasie odniósł dwa zwycięstwa, a w minionym sezonie uplasował się na szóstej pozycji w klasyfikacji mistrzostw.

Przypomnijmy, zespół DS Techeetah do chińska ekipa, której właścicielem jest SECA Limited.

W sezonie 2017/2018 Jean-Eric Vergne wygrał klasyfikację kierowców wraz z zespołem DS Techeetah. W sezonie 2018/2019 obronił tytuł mistrzowski (po raz pierwszy w historii serii), a DS Techeetah zdobyło mistrzostwo świata wśród zespołów.