Antonio Felix da Costa odbędzie test w IndyCar

Antonio felix da Costa / © Formula E

Obecny mistrz Formuły E, Antonio Felix da Costa, wkrótce zasiądzie w bolidzie IndyCar i odbędzie dzień testowy z zespołem Rahal Letterman Lanigan Racing na torze Barber Motorsports Park w stanie Alabama.

Kierowca DS Techeetach przyznał, że od zawsze chciał przetestować samochód IndyCar i przez długi czas namawiał swojego znajomego, właściciela amerykańskiego zespołu, aby dał mu szansę w serii.

Portugalczyk drugiego listopada zasiądzie w napędzanym jednostką Hondy bolidzie Rahal Letterman Lanigan Racing.

"Nigdy nie ukrywałem, że moim wielkim marzeniem jest test w IndyCar" - powiedział Antonio Felix da Costa.

"Jestem wielkim fanem, jak Stany Zjednoczone, a w szczególności IndyCar, zajmują się tym sportem."

"Znam Bobby'ego (Rahala - przyp. red.) od kilku lat. Zawsze spotykaliśmy się na bożonarodzeniowych imprezach BMW i co roku powtarzałem 'Chodź, daj mi spróbować', aż w końcu dostałem szansę, żeby zapoznać się z zespołem i przetestować bolid" - kontynuował Portugalczyk.

"To dla mnie bardzo ekscytujące chwile i coś, na co bardzo czekałem. Pierwszy kontakt z zespołem był bardzo pozytywny i wszyscy byli sympatyczni."

"Dostrzegłem, że w zespole panuje wysoki poziom profesjonalizmu, którego należało się spodziewać. Jestem podekscytowany wyjazdem na tor" - dodał.

"Nie byliśmy w stanie zmaksymalizować pełnego testu zespołowego, wykorzystując jeden z naszych trzech dni, ponieważ Grahama czeka poród swojego pierwszego dziecka, dzięki czemu możemy przetestować młodego i bardzo utalentowanego kierowcę, Antonio" - powiedział Bobby Rahal.

"Dzięki naszej współpracy z BMW w seriach samochodów sportowych, śledziliśmy jego karierę i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co może zrobić w IndyCar" - dodał.

Współwłaściciel zespołu, Mike Lanigan, dodał: "Słyszeliśmy wiele wspaniałych rzeczy o talencie tego młodego kierowcy i nie możemy się doczekać dobrych wyników z naszego testu na Barber Motorsports Park"

Obaj panowie znają się dzięki wspólnym konotacjom z BMW. Bobby Rahal jest właścicielem zespołu BMW RLL w mistrzostwach IMSA, a Antonio Felix da Costa, oprócz jazdy dla niemieckiego producenta w Formule E, ścigał się również w Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych.

Image: © Formula E