Antonio Giovinazzi drugim zawodnikiem Alfy Romeo w wirtualnej serii F1

Antonio Giovinazzi drugim zawodnikiem Alfy Romeo w wirtualnej serii F1

Kierowca zespołu Alfa Romeo Racing Orlen potwierdził swój debiut w F1 Virtual Grand Prix. 27-latek zasiądzie za sterami wirtualnego bolidu już podczas tego weekendu w ramach rozgrywanego GP Wietnamu.

Giovinazzi jest szóstym kierowcą z obecnej stawki kierowców Formuły 1, który weźmie udział w wirtualnej rozgrywce opartej na grze F1 2019. Oprócz Antonio z „prawdziwej” F1 wystartują Charles Leclerc, Alexander Albon, George Russell, Nicholas Latifi oraz Lando Norris.

Zespołowym kolegą Włocha będzie były kierowca królowej sportów motorowych, obecnie ekspert w telewizji Sky Sports, Johnny Herbert. Trzykrotny zwycięzca Grand Prix Formuły 1 miał już okazję reprezentować barwy Alfy Romeo podczas wirtualnej rywalizacji na torze Sakhir w Bahrajnie.

Vietnam Virtual Grand Prix – taką nazwę nosi następna runda wirtualnej serii wyścigów F1. Warto podkreślić, że zawodnicy nie będą się ścigać po wirtualnym ulicach Hanoi, gdyż gra F1 2019 nie ma w swojej zawartości toru w Wietnamie. Dlatego rywalizacja przeniesie się do Melbourne na tor Albert Park w Australii.

Image: © Alfa Romeo Racing