Arabia Saudyjska otworzy piąty sezon Formuły E

Arabia Saudyjska otworzy piąty sezon Formuły E

Mistrzostwa Formuły E zadebiutują na Bliskim Wschodzie za sprawą wyścigu w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej, która zorganizuje otwierającą rundę piątego sezonu elektrycznej serii w grudniu. Będzie to także debiut nowych samochodów Gen2.

General Sports Authority (organ rządu odpowiedzialny za sport w Arabii Saudyjskiej) i Federacja Motorowa Arabii Saudyjskiej podpisały dziesięcioletnią umowę na organizację wyścigów.

Data inaugurującego wyścigu nie została jak dotąd potwierdzona, ponieważ kalendarz na sezon 2018/2019 wymaga jeszcze oficjalnego potwierdzenia Światowej Rady Sportów Motorowych FIA.

Bolidy Formuły E będą poruszały się w malowniczej dzielnicy Ad Diriyah, ale szczegóły dotyczące lokalizacji i układu toru nie są jeszcze znane.

Arabia Saudyjska to ekscytujący i żywy kraj, który koncentruje się na swojej przyszłości - powiedział Alejandro Agag, założyciel i dyrektor generalny Formuły E. Będzie idealnym miejscem debiutu samochodów Formuły E następnej generacji. Uważamy, że Arabia Saudyjska - z nową wizją księcia Abdulaziza, księcia Khalida i kraju - jest odpowiednim miejscem do rozpoczęcia najnowszego rozdziału serii elektrycznych wyścigów ulicznych. Wiele innych sportów zwiększa swoją obecność w Arabii Saudyjskiej i jesteśmy dumni, że wybrali Formułę E nad inne kategorie wyścigowe. Większość krajów spogląda obecnie na Formułę E, zwłaszcza Arabia Saudyjska, która koncentruje się na rozwoju nowych technologii, energii odnawialnej i pojazdów elektrycznych.

Jak dodał książę Abdulaziz: Arabia Saudyjska patrzy w przyszłość, a Formuła E to sport motorowy przyszłości, dlatego jest to ekscytująca okazja. Idealnie pasuje do wizji kraju w 2030 roku i po raz pierwszy w historii oferuje światowej klasy wyścigi na ulicach stolicy. Dla wszystkich kibiców, mężczyzn, kobiet, młodszych i starszych marzenie organizacji domowego wyścigu nareszcie się spełni. Długość partnerstwa zapewni Arabii Saudyjskiej i Formule E bazę dla stworzenia trwałej spuścizny zarówno dla sportu na całym świecie, jak i Królestwa w ciągu dekady.