ARC Bratislava potwierdza udział w 24 Hours of Le Mans w prototypie Oreca

ARC Bratislava / © ARC Bratislava

Zespół ARC Bratislava, startujący w pełnym sezonie Długodystansowych Mistrzostw Świata, potwierdził swój udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, jednak na legendarnym torze Circuit de la Sarthe skorzysta z prototypu Oreca 07 - Gibson.

Słowacki skład przystąpił do tegorocznej kampanii wyścigowej FIA WEC z chęcią walki o jak najwyższe cele, jednak prototyp Ligier JS P217 z silnikiem Gibsona okazał się daleki od ideału, co podkreśliły ostatnie wyniki na torach Spa-Francorchamps i Portimao.

Ekipa ARC Bratislava potwierdziła, że w 24-godzinnym wyścigu Le Mans wystartuje w aucie przygotowanym przez firmę Oreca, a w skład kierowców wejdą Matej i Miro Konpka oraz Oliver Webb.

„Nawet po wyścigu w portugalskim Algarve było dla nas jasne, że ukończenie 24-godzinnego wyścigu z Ligierem, bez wsparcia technicznego z fabryki, będzie bardzo trudne lub wręcz niemożliwe” - powiedział Konopka.

„Musieliśmy więc bardzo szybko zacząć radzić sobie z tą sytuacją. Na szczęście się udało. 24-godzinny wyścig Le Mans rozpoczniemy w prototypie Oreca 07 - Gibson.”

Zmiana auta przez ARC Bratislava oznacza, że podczas sierpniowego wyścigu na torze Circuit de la Sarthe wystartuje zaledwie jeden prototyp Ligier, z którego będzie korzystał skład Racing Team India.

Image: © ARC Bratislava