Arrow McLaren ze specjalnymi barwami aut na Indianapolis 500

Arrow McLaren / © McLaren Racing

McLaren Racing zaprezentował specjalne barwy na tegoroczną edycję wyścigu Indianapolis 500, które upamiętniają wywalczenie potrójnej korony w ciągu 60 lat istnienia marki.

Podczas otwartego wydarzenia dla fanów oraz mediów, które odbyło się w Lifestyle Expo przed wyścigiem na torze w Long Beach, zaprezentowane zostały barwy trzech samochodów ekipy Arrow McLaren, którymi rywalizować w Indianapolis 500 będą Pato O’Ward, Felix Rosenqvist i Alexander Rossi. Czwarty kierowca zespołu – Tony Kanaan – był natomiast mistrzem ceremonii.

Specjalne barwy mają upamiętniać wywalczenie przez zespół tzw. wyścigowej potrójnej korony w przeciągu 60 lat istnienia marki. Felix Rosenqvist będzie prowadzić samochód numer 6, który pomalowano na kolor pomarańczowo-biały, upamiętniając tym samym zwycięstwo Alaina Prosta w Grand Prix Monako 1984 (McLaren MP4-2). Pato O’Ward, obecny lider klasyfikacji generalnej serii IndyCar, poprowadzi czarne auto numer 5, czyli w barwach McLarena F1 GTR, którym w 1995 roku triumf w 24-godzinnym wyścigu Le Mans odnieśli Yannick Dalmas, JJ Lehto i Masanori Sekiya.

Alexander Rossi, zwycięzca wyścigu Indianapolis 500 z 2016 roku, poprowadzi natomiast swojego Chevroleta w barwie papaya orange z domieszką niebieskiego. Jest to dokładnie ten sam kolor, na jaki pomalowany był samochód Johnny’ego Rutherforda, kiedy to w 1976 roku wygrał skróconą przez deszcz rywalizację na 2,5-milowym owalu Indianapolis Motor Speedway.

Na ten moment nieznane są jeszcze barwy auta Tony’ego Kanaana, dla którego będzie to już ostatni w karierze wyścig Indianapolis 500.

„Jestem dumny, że mogę odsłonić te ikoniczne pamiątkowe barwy, świętując historyczne osiągnięcie Potrójnej Korony przez McLarena w naszą 60. rocznicę” – powiedział Zak Brown, dyrektor generalny McLaren Racing.

„Wyglądają niesamowicie i nie mogę się doczekać, kiedy nasze chłopaki będą się nimi ścigać na torze.”

Te specjalne barwy będą wykorzystywane podczas każdej sesji na torze związanej ze 107. edycją Indianapolis 500, począwszy od otwartych testów (20-21 kwietnia), rund treningowych, kwalifikacji oraz wyścigu, który odbędzie się 28 maja.

Image: © McLaren Racing