Arthur Leclerc dołącza do Akademii Młodych Kierowców Ferrari

Arthur Leclerc dołącza do Akademii Młodych Kierowców Ferrari

Zespół z Maranello podpisał kontrakt z młodszym bratem Charlesa Leclerca, Arthurem i wcielił go w szeregi swojego programu juniorskiego. 19-latek dołączył także do ekipy Prema Powerteam w Mistrzostwach Europy Formuły Regionalnej.

Arthur Leclerc swój pierwszy pełny sezon startów w samochodach jednomiejscowym zaliczył dopiero w 2018 roku, kończąc francuską Formułę 4 na piątym miejscu w klasyfikacji. W niemieckiej Formule 4 w barwach ekipy US Racing zdobył jedno zwycięstwo, siedmiokrotnie stawał na podium i wykręcił dwa najszybsze okrążenia wyścigu. Dzięki temu Ferrari postanowiło przyjąć Arthura pod swoje skrzydła i wspierać dalszy rozwój jego kariery.

Młody zawodnik będzie także kroczył śladami starszego brata jako kierowca najlepszej ekipy Formuły Regionalnej – Premy, z którą w 2017 roku mistrzem Formuły 2 został Charles Leclerc.

Bardzo się cieszę, mogąc ogłosić, że będę jeździł w Formule Regionalnej w jednej z najlepszych drużyn w juniorskiej serii” – powiedział Arthur Leclerc.

Pierwszy test w zespole Prema odbyłem dwa lata temu i od tamtej pory marzyłem, by ścigać się dla tej ekipy. Ta wspaniała okazja jest dla mnie kolejną dużą szansą, ponieważ dołączyłem do Akademii Młodych Kierowców Ferrari. Jestem bardzo wdzięczny za wsparcie i zaufanie, którym mnie obdarzyli. Nie mogę doczekać się powrotu na pola startowe”.

Dyrektor zespołu Prema Powerteam Angelo Rosin przyznał, że z niecierpliwością czeka na występy swojego nowego kierowcy.

Jesteśmy przekonani o jego potencjale. Jest wyjątkowym »dodatkiem« do zespołu i dzięki temu jesteśmy bardziej zmotywowani jako zespół, by dać naszym kierowcom jak najlepsze warunki i możliwości do osiągania zwycięstw”.

Kolejnym kierowcą, który dołączył do zespołu Prema, jest 15-letni Szwed Dino Beganovic. Będzie to jego pierwszy sezon startów w wyścigach samochodowych, w których rywalizować będzie we wszystkich rundach włoskiej Formuły 4 i wybranych w niemieckiej F4.

Ferrari ogłosiło także, że do programu juniorskiego został włączony 17-letni Gianluca Petecof z Brazylii, który jako kierowca Premy zajął czwarte, a następnie drugie miejsce w mistrzostwach Formuły 4. Wraz z Arthurem Leclerkiem dołączy do Mistrzostw Europy Formuły Regionalnej.