Aston Martin AMR22 zadebiutował na torze Silverstone

Sebastian Vettel - Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

Aston Martin Aramco Cognizant F1 Team to pierwszy zespół ze stawki Formuły 1, który zdołał pokazać działającą i w pełni sprawną konstrukcję przygotowaną z myślą o sezonie 2022 podczas dnia filmowego na torze znajdującym się w niedalekiej odległości od swojej siedziby.

Po czwartkowym zaprezentowaniu tegorocznego bolidu zespołu Aston Martin, brytyjski skład już w piątek odbył swój pierwszy dzień filmowy na pętli Silverstone. Każdy zespół F1 ma do dyspozycji dwa takie przedsięwzięcia w ciągu roku z ograniczeniem do 100 km jazdy.

Po premierze AMR22, dyrektor techniczny Aston Martin, Andrew Green, powiedział, że zespół chciał sprawdzić, czy wszystkie systemy obecne w samochodzie działają prawidłowo podczas dnia na torze, co dałoby czas na analizę informacji przed zbliżającymi się testami.

Lance Stroll - Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

Następna okazja na zebranie niezbędnych danych pojawi się za nieco ponad tydzień, kiedy w Barcelonie odbędzie się trzydniowa sesja testowa. Oficjalny przedsezonowy sprawdzian osiągów poszczególnych ekip będzie miał miejsce z kolei na torze Bahrain International 10-12 marca, niedługo przed inauguracyjnym weekendem wyścigowym kampanii 2022.

Ekipa kierowana przez Lawrance’a Stroll’a wkracza w nowy sezon, chcąc poprawić swoją siódmą pozycję z zeszłorocznych mistrzostw konstruktorów. W kampanii 2021 zespół z Silverstone zdobył tylko jedno podium dzięki uprzejmości Sebastiana Vettela podczas Grand Prix Azerbejdżanu.

Lance Stroll - Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team
Image: © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team