Aston Martin chce bardziej wyrazistego malowania w sezonie 2022

Sebastian Vettel - Aston Martin Cognizant F1 Team / © Aston Martin Cognizant F1 Team

Zespół Aston Martin F1 przyznał, że w przyszłorocznym sezonie wyścigowym chciałby wyróżniać się podczas transmisji telewizyjnych, dlatego chce stworzyć bardziej charakterystyczne malowanie, pozostając jednak przy obecnej zielonej barwie.

Stajnia z Silverstone rozpoczęła tegoroczną kampanią prezentując bolid AMR21, który otrzymał uderzające szmaragdowo-zielone malowanie, co jest ukłonem w stronę historycznej brytyjskiej marki, która po latach powróciła do Formuły 1.

Auto, którym obecnie rywalizują Sebastian Vettel i Lance Stroll, prezentuje się bardzo dobrze, jednak zdaniem Otmara Szafnauera problem pojawia się podczas przekazu telewizyjnego i zdjęć, gdzie AMR21 jest często mylony z konstrukcją Mercedesa W12.

„Uważam, że etos koloru musi pozostać taki sam” - powiedział Szafnauer w rozmowie z RacingNews365.com.

„Zespół projektowy Aston Martin Lagonda, który pomógł nam z kolorem, teraz zastanawia się, co jeszcze można zrobić, aby się jeszcze bardziej wyróżniać w telewizji, jednak bez rujnowania wartości barw.”

„Kiedy patrzysz na to teraz [na żywo] lub na samochód w słońcu, wygląda on cudownie. Chcemy zachować to malowanie, ale musimy upewnić się, że w telewizji ten odcień zieleni wygląda lepiej. Można to zrobić i właśnie tym teraz zajmują się nasi ludzie. W każdym razie nie będzie to wielkie odstępstwo.”

Szef ekipy Aston Martin ujawnił także, że oprócz zastosowania przeprojektowanych kolorów ich nowego bolidu na rok 2022, brytyjski skład zastanawia się, jak może zaoszczędzić trochę wagi.

„Przyglądamy się temu” – kontynuował. „Głównie dlatego, że w przyszłym roku wiele samochodów będzie cięższych z powodu przepisów, a także za sprawą nowych 18-calowych opon.”

„Szukamy wszędzie, gdzie możemy zmniejszyć wagę. Farba jest jednym z tych obszarów, w których, jeśli wykonasz dobrą robotę, możesz zaoszczędzić. Teraz właśnie szukamy w tych obszarach.”

Image: © Aston Martin Cognizant F1 Team