Aston Martin chce z pomocą Vettela zdobyć cztery mistrzowskie tytuły

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Otmar Szafnauer ma nadzieję, że wpływ Sebastiana Vettela może pomóc Astonowi Martinowi stać się wielokrotnymi mistrzami świata podobnie, jak ma to miejsce w przypadku samego kierowcy.

Vettel dołączy do Astona Martina w przyszłym sezonie, po tym, jak na początku tego roku Ferrari poinformowało, że nie przedłuży umowy z Niemcem. We wrześniu ogłoszono, że czterokrotny mistrz świata zajmie miejsce Sergio Pereza w nowym zespole, który zostanie przemianowany z ekipy Racing Point.

Obecny sezon 33-latka jest jednym z najsłabszych w jego karierze, ze względu na wolny bolid Ferrari. Jednak niemiecki kierowca zaskoczył wszystkich podczas Grand Prix Turcji, zajmując trzecie miejsce na podium.

Szef przyszłego zespołu Sebastiana Vettela, Otmar Szafnauer, chce wykorzystać wiedzę oraz umiejętności byłego mistrza, aby razem z nim zdobyć kilka tytułów na wzór Mercedesa, z którym są blisko związani.

"Dzięki niemu dowiemy się, że w każdym szczególe jest szansa na poprawę. Mamy nadzieję, że nauczy nas, co musimy zrobić, aby wygrać cztery tytuły mistrzowskie, tak jak on" – powiedział Szafnauer dla Sportbild.

Amerykański inżynier podkreślił również, że Vettel nie będzie mógł współpracować z Astonem Martinem przed wygaśnięciem jego kontraktu z Ferrari.

"Sebastian ma jeszcze kontrakt z Ferrari. Nie pytaliśmy jeszcze, czy jest możliwość, aby mógł zacząć współpracować z nami wcześniej" – przyznał Amerykanin.

Partnerem Vettela będzie Lance Stroll, syn właściciela zespołu oraz ambasadora marki Aston Martin.

Sezon 2020 zakończy się w Abu Zabi 13 grudnia. Ferrari obecnie ma 24 punkty straty do Racing Point w klasyfikacji konstruktorów, więc obie drużyny są dla siebie bezpośrednimi konkurentami.

Image: © Scuderia Ferrari