Aston Martin potwierdza złożenie odwołania od dyskwalifikacji Sebastiana Vettela

Sebastian Vettel - Aston Martin Cognizant F1 Team / © Aston Martin Cognizant F1 Team

Zespół Aston Martin potwierdził, że złożył odwołanie od decyzji sędziów FIA o dyskwalifikacji Sebastiana Vettela z wyników Grand Prix Węgier.

Niemiecki zawodnik zakończył rywalizację na torze Hungaroring na drugiej lokacie, jednak podczas próby pobrania próbki paliwa z bolidu AMR21, kontrolerzy nie byli w stanie wydobyć minimalnej, jednolitrowej ilości, wymaganej przez regulacje techniczne F1.

Pomimo kilku prób pobrania odpowiedniej ilości paliwa ze zbiornika, ta sztuka się nie powiodła, a finalnie udało się wydobyć zaledwie 0,3 litra, co poskutkowało dyskwalifikacją Sebastiana Vettela z wyników Grand Prix Węgier.

Aston Martin potwierdził, że złożył odwołanie od tej decyzji.

„Nie było i nie ma żadnej sugestii, że samochód Vettela AMR21 zyskał przewagę wynikającą z rzekomego naruszenia przepisów lub, że było to celowe” - potwierdził zespół w wydanym oświadczeniu.

„Ponieważ dane zespołu wskazywały, że po wyścigu w samochodzie znajdowało się ponad 1,0 litra paliwa - 1,74 litra według danych - zespół natychmiast zastrzegł sobie prawo do odwołania i zażądał prawa do weryfikacji w ramach procedury odwoławczej, w wyniku odkrycia znaczących nowych dowodów istotnych dla sankcji, które były niedostępne w czasie decyzji sędziów.”

Image: © Aston Martin Cognizant F1 Team