Aston Martin przywiezie kolejny duży pakiet ulepszeń na Silverstone

Sebastian Vettel - Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

Kolejny raz w tym sezonie zespół Aston Martin przywiezie znaczący pakiet poprawek i ulepszeń w nadziei na możliwość walki o punktowe finisze.

Pierwszy znaczący i jak na razie ostatni pakiet ulepszeń przywieziony przez skład Sebastiana Vettela i Lance Strolla na wyścig w Barcelonie wzbudził duże poruszenie w społeczności Formuły 1. Red Bull, a w szczególności doradca zespołu, Helmut Marko ostro krytykował projekt rozwoju AMR22, zarzucając między innymi kopiowanie aktualnego pakietu RB18.

„Jesteśmy pewni, że zrobiliśmy dobry krok i że następny będzie równie dobry” – skomentował poprzedni pakiet ulepszeń szef Aston Martina, Mike Krack.

Mimo kontrowersji, FIA, po przeprowadzeniu dochodzenia uznała, że nowe ulepszenia bolidu Aston Martina są w pełni legalne i zostały opracowane jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.

„Na Silverstone będziemy mieć kolejne istotne ulepszenia, ale myślę, że większość zespołów też to zrobi, tak więc jest to również kwestia tego, kto przywiezie skuteczniejszy pakiety.”

„Nie trzeba robić dużego progresu w rozwoju, aby zdobyć wiele pozycji. W przeszłości było trochę inaczej, kiedy różnice między samochodami były duże, ale w Baku, różnica w trzeciej sesji treningowej, między piątą a piętnastą pozycją wynosiła około czterech dziesiątych sekundy” – zauważył Krack.

„Jeśli uda się być na przodzie tej grupy, zdobywane punkty są znacznie, znacznie większe niż w przypadku braku tych dwóch, trzech dziesiątych sekundy.”

Mike Krack ocenił również rozwój AMR22 oraz jak widzi jego przyszłość w nadchodzących wyścigach.

„Mamy samochód, który jest z pewnością lepszy, ale także tory, które pomogły nam być bardziej konkurencyjnymi, niż moglibyśmy być” – powiedział.

„Musimy twardo stąpać po ziemi. Wiemy, że musimy wprowadzać aktualizacje dla rodzaju torów, które teraz nadchodzą.”

„Mamy zamiar wciąż ulepszać bolid, aby móc pozostać konkurencyjnym i nie możemy zakończyć roku, w miejscu, w którym go rozpoczęliśmy” – podsumował.

Image: © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team