Aston Martin rekrutuje Lucę Furbatto na stanowisko dyrektora ds. inżynierii

Luca Furbatto / © Aston Martin Cognizant F1 Team

Zespół Aston Martin potwierdził angaż Luci Furbatto na stanowisku nowego dyrektora ds. inżynierii.

Furbatto był głównym projektantem w Alfie Romeo, a dawniej w zespole Sauber od 2017 roku. Wcześniej pracował dla kilku innych zespołów w Formule 1, w tym w Mclarenie, Toro Rosso czy Manorze.

Furbatto zastąpi na tym stanowisku Andrew Greena, który ze skutkiem natychmiastowym awansuje do roli szefa do spraw technicznych.

„Nadal zwiększamy wagę naszego zespołu technicznego, dlatego cieszymy się, że Luca zdecydował się dołączyć do Astona Martina” - powiedział Otmar Szafnauer, szef zespołu.

„Wraz z naszą grupą inżynierską wniesie cenną perspektywę i wiedzę, aby pomóc w kształtowaniu naszego podejścia w perspektywie krótko- i średnioterminowej.”

Angaż Furbatto jest podyktowany nadchodzącymi zmianami w sezonie 2022, a co za tym idzie, Aston Martin widzi w tym szanse na zwiększenie swojej konkurencyjności i walkę o tytuł w ciągu najbliższych lat.

„To projekt, który ma wszystkie składniki sukcesu - zaangażowanie, odpowiednie przywództwo, utalentowaną siłę roboczą, świeże inwestycje i zasoby” - przyznał Furbatto.

„Nie mogę doczekać się, aby odegrać swoją rolę w tworzeniu tego zespołu na samym szczycie sportu.”

Image: Luca Furbatto / © Aston Martin Cognizant F1 Team