Aston Martin stworzy samochód odpowiadający stylowi jazdy Vettela

Sebastian Vettel - Aston Martin F1 Team / © Aston Martin F1 Team

Otmar Szafnauer przekonuje, że nowy model auta zespołu Aston Martin będzie bardziej odpowiadał Sebastianowi Vettelowi niż zeszłoroczny bolid Ferrari.

Nie ulega wątpliwości, że niemiecki kierowca będzie odgrywał pierwsze skrzypce w składzie z Silverstone, dlatego Aston Martin pracuje nad stworzeniem samochodu wyścigowego bardziej dopasowanego do stylu jazdy Vettela. Jest on przekonany, że nowy bolid będzie dla niego bardziej odpowiedni niż miniony model Ferrari.

„Zawsze staraliśmy się stworzyć samochód o dobrej stabilności, aby sprostać wymaganiom kierowcy” – powiedział szef zespołu i dyrektor generalny Otmar Szafnauer w rozmowie z niemieckim Speedweek.

„Każdy kierowca, który ścigał się dla nas, chciałby mieć samochód wyścigowy z solidnym tyłem. Postaramy się zrobić to samo dla Sebastiana.”

„Wszyscy wiedzą, że Seb jest jednym z najlepszych kierowców w historii, jeśli chodzi o właściwą strategię.”

„W Ferrari dysponował samochodem, który był trudny w prowadzeniu i nie pasował do jego stylu jazdy" – zauważył Szafnauer. „Podobnie było w 2014 roku w zespole Red Bull Racing.”

Szef Astona Martina wierzy także, że swoje osiągi w przyszłym sezonie znacznie poprawi Lance Stroll, drugi kierowca zespołu.

„To, czego w zeszłym roku mu brakowało, to konsekwencja i to z kilku powodów” – przyznał.

„Niestety złapał wirusa i być może w związku z tym ma kaca. Nie żeby trwało to długo, ale nigdy nie będziesz w stu procentowej formie, kiedy wracasz po tygodniowej przerwie.”

„To właśnie nad konsekwencją Lance będzie pracował w nadchodzącym sezonie, a jest bardzo zdolny.”

„Kiedy będzie bardziej spójny w zdobywaniu podiów, pole position i punktów, z pewnością podejmie walkę z Sebastianem.”

„Dokładnie tego chcemy - posiadać dwóch kierowców, którzy będą regularnie zdobywać punkty. Tego potrzebujemy, aby finiszować w czołowej trójce” – podsumował.

Image: © Aston Martin F1 Team