Aston Martin ujawnia tegoroczną konstrukcję AMR22

Aston Martin AMR22 / © Aston Martin F1 Team

Zespół Aston Martin, w osobie Sebastiana Vettela i Lance'a Strolla, zaprezentował bolid AMR22, odsłaniając jako pierwszy prawdziwe oblicze nowych regulacji technicznych na sezon 2022.

Skład z Silverstone, w przeciwieństwie do ekip Haas i Red Bull Racing, zdecydował się na odsłonięcie prawdziwego bolidu na zbliżającą się kampanię wyścigową, a nie jedynie malowania, które uległo zmianie po stracie jednego z głównych sponsorów.

Stajnia Lowrence'a Strolla będzie również pierwszą, która sprawdzi swój samochód na torze podczas dnia filmowego, który zgodnie z planem ma odbyć się 11 lutego na torze Silverstone.

AMR22 zawiera radykalną, aerodynamiczną filozofię projektowania, zgodnie z nowymi przepisami technicznymi, zaprojektowanymi w celu zapewnienia bardziej konkurencyjnych wyścigów.

Zaktualizowane malowanie samochodu dodaje dodatkowej agresji dzięki limonkowym detalom połączonym z wyrafinowaną wersją tradycyjnego zielonego koloru.

Sebastian Vettel nie ukrywał, że liczy na to, iż tegoroczny samochód pozwoli mu zaspokoić jego głód sukcesów.

„Popatrzcie tylko na ten samochód - kto nie byłby podekscytowany perspektywą ścigania się tą maszyną?" - powiedział Niemiec.

„Jeżeli chodzi o moje nadzieje związane z przyszłym sezonem to tak naprawdę chyba nikt nie wie, czego można się spodziewać. Mamy zupełnie nowe zasady i każdy zespół liczy na to, że zrozumiał je najlepiej."

„Każdy, łącznie ze mną chce wygrywać i nikt nie trafiłby do Formuły 1 gdyby zwycięstwa nie były jego marzeniem. Jestem taki sam. Najważniejsze to ciągle piąć się w górę i iść naprzód."

„To dopiero drugi rok naszego pięcioletniego planu, więc wciąż jesteśmy dopiero na początku drogi. Ten zespół ma jednak wielkie ambicje i wspaniałe plany, dlatego jestem niezwykle dumny, że mogę być częścią tego wszystkiego."

Aston Martin AMR22 / © Aston Martin F1 Team

Lance Stroll przyznał, że dla całego zespołu planem minimum będzie zbliżenie się do czołówki stawki.

„To nie tylko wielka szansa dla Astona Martina, ale także dla innych ekip" - dodał Lance Stroll.

„Musimy tylko wierzyć, że wykonaliśmy najlepszą pracę. Wiem, że wszyscy zaangażowani w ten projekt pracowali niewiarygodnie ciężko, aby dać mi i Sebastianowi jak największe szanse."

„Jednocześnie będąc u progu nowego sezonu musimy pozostać realistami. Naszym głównym celem na ten rok jest zbliżenie się do czołówki, co byłoby dla nas ogromnym postępem."

„Tak jak powiedział Seb, nie można przewidzieć w którym miejscu znajdują się poszczególne zespoły, zanim wszyscy wyjadą na tor, ale nawet wtedy nie będziemy do końca pewni tego, kto wykonał najlepszą robotę. Wszystko rozstrzygnie się podczas kwalifikacji w Bahrajnie."

„Aston Martin skupia niezwykle pomysłowych ludzi więc z dużą dozą optymizmu patrzę na to, że możemy w tym roku uczynić spore postępy."

Aston Martin AMR22 / © Aston Martin F1 Team
Image: © Aston Martin F1 Team