Aston Martin wycofał apelację w sprawie dyskwalifikacji Sebastiana Vettela

Sebastian Vettel - Aston Martin Cognizant F1 Team / © Aston Martin Cognizant F1 Team

Zespół Aston Martin potwierdził, że wycofał apelację w sprawie dyskwalifikacji Sebastiana Vettela z finałowych wyników Grand Prix Węgier.

Niemiecki kierowca rywalizację na torze Hungaroring zakończył na drugiej pozycji, jednak został wykluczony po tym, jak sędziowie FIA nie byli w stanie pobrać wymaganego jednego litra paliwa ze zbiornika AMR21, po zakończeniu wyścigu.

Skład po walce na pętli pod Budapesztem uważał, że w baku bolidu Vettela pozostało 1,74 litra paliwa, natomiast sędziowie byli w stanie wydobyć zaledwie 300 mililitrów.

Aston Martin finalnie wniósł wniosek o ponowne rozpatrzenie decyzji i jej odwołanie, jednak FIA po wysłuchaniu strony, która przyznała ostatecznie, że doszło do awarii układu paliwowego i pobranie odpowiedniej ilości próbki nie było możliwe, odrzucił możliwość ponownego rozpatrzenia sprawy.

Brytyjska ekipa nadal posiadała jednak prawdo do odwołania się od decyzji FIA, jednak po przeanalizowaniu całej sytuacji, zespół zrezygnował z dalszych kroków, uznając decyzję sędziów i ostatecznie wyniki Grand Prix Węgier.

Sebastian Vettel stracił finalnie miejsce w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej mistrzostw, zachowując dotychczasowe trzydzieści punktów, które wywalczył w GP Monako, Azerbejdżanu i Francji na torze Paul Ricard.

Image: © Aston Martin Cognizant F1 Team