Aston Martin zaprezentował nowy samochód bezpieczeństwa

Samochód Bezpieczeństwa marki Aston Martin / © Formula 1

Aston Martin oficjalnie zaprezentował nowy samochód bezpieczeństwa i pojazd medyczny dla F1. Według harmonogramu brytyjski producent dostarczy auta techniczne na 12 rund tegorocznej kampanii, dzieląc się jednocześnie tym obowiązkiem z Mercedesem-AMG.

W roli nowego SC zobaczymy w tym roku specjalnie dostosowany model Vantage, natomiast nowym samochodem medycznym będzie Aston Martin DBX. Obie konstrukcje, podobnie jak bolidy ekipy fabrycznej, będą pokryte charakterystycznym zielonym malowaniem.

Mercedes pozostanie przy dostarczaniu modeli AMG GT R oraz AMG C 63 S Estate. Zmianie ulegnie jednak kolorystyka aut niemieckiego producenta, które od sezonu 2021 będą pomalowane na kolor czerwony.

Brytyjska marka zapewni zaplecze porządkowe podczas testów i pierwszego wyścigu sezonu, a Mercedes zadba o bezpieczeństwo kierowców w trakcie GP Emilii-Romanii. W kolejnych rundach obie marki będą na przemian dzielić się obowiązkami w F1.

Przy okazji potwierdzono również, że za sterami obu samochodów swoją pracę kontynuować będą Bernd Mayländer i Alan van der Merwe.

„Jest nam niezmiernie miło ogłosić nasze nowe partnerstwo z Astonem Martinem i Mercedesem AMG, w ramach, którego obie marki dostarczać będą oficjalny samochód bezpieczeństwa i pojazd medyczny do mistrzostw świata F1. Aston Martin i Mercedes-AMG, to kultowe marki motoryzacyjne i jesteśmy bardzo dumni z ich roli w naszym niesamowitym sporcie” – powiedział szef serii, Stefano Domenicali.

„Samochód bezpieczeństwa oraz auto medyczne stanowią niezwykle ważną część F1 i są zawsze na miejscu, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym kierowcom. W zeszłym sezonie byliśmy świadkami heroicznej walki, szybkości oraz poświęcenia, jakich wymagano od załóg w trakcie ratowania Romaina Grosjeana podczas jego dramatycznego wypadku. Samochody Astona Martina, jak i Mercedesa-AMG są doskonale wyposażone, aby móc w każdej chwili zareagować i zapewnić najwyższy stopień bezpieczeństwa naszym zawodnikom.”

Image: © Formula 1