Aston Martin zaprezentował swój bolid na sezon 2023

W poniedziałek na specjalnej konferencji zespół Aston Martin Aramco Cognizant F1 Team ujawnił wygląd konstrukcji, którą wystawią w nadchodzącej kampanii.
Samochód został odsłonięty przez Lance'a Strolla, do którego na scenie dołączył jego nowy kolega z zespołu Fernando Alonso.
Jest to pierwsza maszyna w pełni zaprojektowana pod technicznym kierownictwem Dana Fallowsa, który dołączył do zespołu w połowie 2022 roku.
„W ciągu ostatniego roku pokazaliśmy determinację i wiarę potrzebną do pójścia naprzód. Skonstruowaliśmy zupełnie nowy bolid, który pasuje do naszej wizji i naszych ambicji” – powiedział właściciel zespołu Lawrence Stroll.
„Mówi się dziś o nowej energii i proszę mi wierzyć, czuje, że wchodzimy w nowy, niesamowicie obiecujący etap.”

Dyrektor zespołu Mike Krack stwierdził, że ciężka praca wykonana w poprzednim sezonie, dodała ekipie dużo pewności w swoich działaniach i podkreślił, iż Aston Martin ma spore oczekiwania wobec nadchodzącej kampanii.
„Ważny jest dobry początek roku, a następnie utrzymanie solidnego tempa. Ciężko pracujemy i wierzę, że 2023 będzie dla nas bardzo dobrym rokiem.”
„Znamy już mocne strony naszego działu projektowego, inżynieryjnego i konstrukcyjnego, a przybycie Fernando i Lance'a jeszcze bardziej wzmacnia naszą ekipę” – dodał Krack.
„Patrząc na AMR23, widzę wiele nowych rozwiązań i wiele innowacji, szczególnie jeśli chodzi o aerodynamikę” – powiedział Lance Stroll, zapytany o wrażenia na temat nowej konstrukcji Brytyjskiej ekipy.
„Nie mogę się doczekać współpracy z Fernando. Zawsze bardzo dobrze się z nim dogadywałem i fantastycznie będzie się ścigać się u jego boku.”
Fernando Alonso podkreślił, że od zawsze widział potencjał w zespole Astona Martina i jest bardzo podekscytowany nadchodzącą kampanią.
„Zawsze widziałem ogromną ambicję bijącą z ekipy Aston Martin. Mamy bolid zbudowany w zupełnie nowej fabryce i myślę, że każdy może teraz zobaczyć skalę naszej determinacji.”
„Byłem mile zaskoczony, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem tę konstrukcję i wiem, że możemy wspólnie wiele osiągnąć. Naprawdę nie mogę doczekać się początku sezonu” – podsumował Hiszpan.

- Image: © Aston Martin Aramco Cognizant F1 Team