Aston Martin zmienia oba składy swoich aut LMGTE Pro w FIA WEC

Aston Martin zmienia oba składy swoich aut LMGTE Pro w FIA WEC

Zespół Aston Martin Racing poinformował, że dokona zmian w składach swoich kierowców na pozostałe rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata w 2018 roku.

W obu autach w klasie LMGTE Pro wystartuje finalnie po dwóch kierowców, a nie jak do tej pory trzech, co ma pozwolić zawodnikom na spędzenie większej ilości czasu na torze podczas krótszych wyścigów na Silverstone, w Szanghaju i Fuji.

W samochodzie oznaczonym numerem #95 ścigać się będą Marco Sorensen i Nicki Thiim, natomiast w #97 Maxime Martin i Alex Lynn.

Darren Turner powróci do składu AMR w 2019 roku, na wyścigi w Sebring, Spa-Francorchamps i Le Mans, natomiast Jonny Adam przeniesie się do zespołu TF Sport w klasie LMGTE Am.

Rozpoczynając drugą fazę Super Sezonu, ważne jest abyśmy zmaksymalizowali nasze szanse poprzez trzy najkrótsze wyścigi w kalendarzu - powiedział szef zespołu Aston Martin Racing, Paul Howarth.

Osiągniemy to poprzez przejście na ekipy dwu osobowe. Nicki i Marco współpracują przez wiele lat, a Maxime i Alex dobrze wpasowali się w zespół. Jonny pozostaje istotną częścią naszego składu i cieszymy się, że będzie ścigał się w TF Sport, który utrzymuje się w czołówce na światowym poziomie.

Cieszę się również, że Darren nadal będzie odgrywał ważną rolę. Udowodnił, że nie stracił prędkości dzięki wyjątkowemu występowi w Le Mans, a jego doświadczenie i mądrość są bezcenne, ponieważ nadal rozwijamy nasz wciąż młody program Vantage GTE.

Skład zespołu Aston Martin Racing #98 w klasie LMGTE Am - Paul Dalla Lany, Pedro Lamy i Mathias Lauda pozostaje niezmieniony na resztę sezonu FIA WEC.