Audi nie wyraża zainteresowania wejściem do F1 od 2025 roku

Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Audi zaprzeczyło ostatnim doniesieniom, według których niemiecka marka byłaby zainteresowana wejściem do F1 od sezonu 2025.

Władze Formuły 1 potwierdziły w ostatnich dniach, że kluczowymi celami dla nowej wersji napędu będzie utrzymanie zrównoważonego rozwoju względem środowiska oraz zapewnienie znaczenia społecznego i motoryzacyjnego. Dodatkowymi cechami nowej jednostki napędowej ma być w pełni ekologiczne paliwo, znaczna redukcja kosztów, a także atrakcyjność dla nowych producentów.

W jednym z ostatnich wywiadów szef serii, Stefano Domenicali, potwierdził, że kilku dużych zewnętrznych producentów bierze udział w dyskusji na temat projektu nowego silnika.

Silniki hybrydowe to wspaniałe i perspektywiczne rozwiązanie. Pójście w tym kierunku pozwoli wielu dużym producentom udoskonalić swoją technologię. Cała ta sprawa jest częścią dyskusji, którą rozpoczęliśmy z zewnętrznymi markami w celu zainteresowania ich wspólną wizją przyszłości” – stwierdził Włoch.

Domenicali, przed objęciem swojej nowej funkcji, był dyrektorem generalnym Lamborghini, marki, która podobnie, jak Audi należy do grupy Volkswagena. To automatycznie zrodziło lawinę spekulacji, które zostały jednak bardzo szybko ukrócone przez rzecznika Audi.

W obecnej chwili nie jesteśmy zainteresowani dołączeniem do F1 w jakiejkolwiek formie. Nasza dziesięcioletnia strategia udziału w sportach motorowych nie obejmuje stworzenia takiego projektu” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool