Audi potwierdza zakończenie projektu LMDh

Audi LMDh / © Audi AG

Audi Sport oficjalnie potwierdziło, że nie będzie kontynuowało prac nad prototypem LMDh i tym samym kończy program w rywalizacji długodystansowej w ramach przejścia do Formuły 1.

Niemiecki producent, podobnie jak wielu innych konstruktorów, zapowiedziało chęć powrotu do walki w wyścigach endurance i rozpoczęło prace nad prototypem LMDh, jednak cały projekt został wstrzymany na rzecz wejścia do Formuły 1 od sezonu 2026.

Audi, mimo wcześniejszych zapowiedzi, wstrzymało prace rozwojowe nad swoją konstrukcją, na co bardzo szybko zareagował wieloletni partner, zespół Team WRT, który zakończył współpracę z niemieckim producentem, podobnie jak Rene Rast, kierowca fabryczny i zdobywca trzech tytułów w serii DTM.

W piątek konstruktor z Ingolstadt potwierdził plany wejścia do Formuły 1 jako dostawca jednostek napędowych od 2026 roku, jednocześnie zamykając program LMDh.

„Audi Sport łączy swoje mocne strony dla projektu w Formule 1 i w konsekwencji rezygnuje z programu LMDh” – czytamy w oświadczeniu Audi.

„Dział sportów motorowych niedawno zawiesił prace nad samochodem sportowym dla wyścigów długodystansowych.”

Image: © Audi AG