Audi Sport ABT Schaeffler głodne ponownego sukcesu

Audi Sport ABT Schaeffler głodne ponownego sukcesu

Triumfujące w Meksyku Audi Sport ABT Schaeffler napisało kawałek nowej historii w Formule E. Daniel Abt był pierwszym niemieckim kierowcą, który odniósł zwycięstwo w tej serii wyścigowej.

W następnej rundzie Punta del Este w Urugwaju, która odbędzie się już w nadchodzący weekend, cały zespół skupia swoją uwagę wokół Abta, jak i panującego mistrza Lucas di Grassi i jest zdecydowany powtórzyć swój sukces. Sobotni wyścig będzie szóstym z dwunastowyścigowego sezonu 2017/2018.

Po przerwie w ubiegłym sezonie Formuła E wraca w ten weekend do Urugwaju. Tor w Punta del Este znajduje się bezpośrednio przy nadmorskiej promenadzie i emanuje szczególną atmosferą. Audi Sport ABT Schaeffler ma miłe wspomnienia z południowoamerykańskiego miejsca. Podczas obu poprzednich wizyt w Formule E Lucas di Grassi świętował zwycięstwo na podium, a jego kolega z drużyny, Daniel Abt, również zdobywał punkty.

Po kilku problemach technicznych Audi ponownie znalazło swoją dawną moc tuż przed półmetkiem obecnego sezonu. Podczas wyścigu w Meksyku Abt świętował pierwsze zwycięstwo a obecny mistrz di Grassi zdobył swoje pierwsze punkty w tym sezonie.

Meksyk i minione dni były dla mnie czymś fantastycznym i szczególnym - ta długa sobotnia noc i setki wiadomości z gratulacjami, ogromnym zainteresowaniem mediów i świetnym przyjęciem, to wszystko było po prostu wspaniałe - powiedział Daniel Abt.

Jeśli szef zespołu, Allan McNish, podąży w te ślady, liczba zwycięstw szybko wzrośnie.

Zwycięstwo Daniela i mocna walka Lucasa w Meksyku pokazały do czego jesteśmy zdolni. Słodka nagroda za ciężką pracę całego zespołu, na torach jak i w domu w Neuburgu.

Ta wygrana obudziła w nas wszystkich dobrą moc, jednak w Punta wszyscy znów zaczynają od zera, więc nadal będziemy koncentrować się na naszej pracy i skupiać się na tym, aby nasz pierwszy sukces w tym sezonie był kontynuowany - dodał Szkot.

Szósta runda sezonu Formuły E 2017/2018 zostanie rozegrana w niewielkiej turystycznej miejscowości Punta del Este, leżącej bezpośrednio na wybrzeżu południowego Atlantyku. Długość toru wynosi 2,785 km, a cały wyścig będzie liczył 37 okrążeń.