Audi Sport Abt zdobywa mistrzostwo wśród zespołów w Formule E

Audi Sport Abt zdobywa mistrzostwo wśród zespołów w Formule E

Jean-Eric Vergne odniósł czwarte w tym sezonie zwycięstwo w Formule E i zamknął tym samym mistrzostwa elektrycznej serii. Na ulicach Nowego Jorku nowy mistrz świata finiszował przed duetem z zespołu Audi Sport Abt - Lucasem di Grassim i Danielem Abtem. Za sprawą tego wyniku Audi tryumfowało w klasyfikacji zespołów, wyprzedzając TECHEETAH o zaledwie dwa punkty.

Vergne rozpoczął wyścig błyskawicznym startem z trzeciego miejsca i w pierwszym zakręcie objął prowadzenie wyprzedzając startującego z pole position Sebastiena Buemiego i Andre Lotterera (TECHEETAH).

Lotterer popełnił jednak falstart i otrzymał karę, w wyniku której spadł na tył stawki. Walka o mistrzostwo zespołu TECHEETAH stanęła pod znakiem zapytania.

Niemniej jednak Vergne utrzymywał dystans nad rywalami. Na 23 okrążeniu razem z Di Grassim zjechali do alei serwisowej, w wyniku czego różnice pomiędzy nimi zostały zminimalizowane. W drugiej połowie wyścigu obaj kierowcy utrzymywali się nieustannie blisko siebie.

Vergne obronił jednak prowadzenie przed Di Grassim i w wielkim stylu zakończył mistrzostwa. Na mecie miał pół sekundy przewagi nad Brazylijczykiem.

Do walki o podium włączył się Sebastien Buemi, który chciał powtórzyć wynik z soboty, jednak Daniel Abt po pit stopie zaoszczędził energię i obronił pozycję na podium przed kierowcą Renault.

Lotterer awansował w stawce i wyścig zakończył na dziewiątej lokacie, jednak nie był to wystarczający wynik dla ekipy TECHEETAH, której zabrakło dwóch punktów do zdobycia mistrzostwa wśród zespołów.

Felix Rosenqvist finiszował w wyścigu na piątej pozycji przed Mitchem Evansem oraz Nelsonem Piquetem Jr. Ósmy był Nick Heidfeld, który utrzymał za sobą Lotterera oraz Sama Birda.

To koniec sezonu Formuły E, jednak seria powraca do wyścigów już 15 grudnia w Ad Diriyah w Arabii Saudyjskiej.

W piątym sezonie Formuły E pojawią się nowe futurystyczne samochody Gen2.