Audi wycofuje się z DTM po sezonie 2020

Audi wycofuje się z DTM po sezonie 2020

Audi oficjalnie poinformowało, że nie będzie rywalizować w serii DTM po sezonie 2020 i ostatecznie wycofuje się z tej gałęzi motorsportu.

Zarząd Audi AG podjął tę decyzję w świetle trwającego kryzysu światowego i wyzwań gospodarczych związanych z pandemią koronawirusa i przekazał je władzom ITR w poniedziałek.

Audi nie wycofuje się jednak z Formuły E, w której chce pozostać na kolejne sezony, a dalsze wsparcie klienckie stanie się centralnym punktem przyszłych działań Audi w dziedzinie sportów motorowych.

"Audi ukształtowało DTM, a DTM ukształtowało Audi. To pokazuje, jaka siła leży w sporcie motorowym - technologicznie i emocjonalnie" - powiedział Markus Duesmann, prezes zarządu Audi AG.

"Dzięki tej energii zamierzamy przekształcić się w dostawcę sportowej, zrównoważonej mobilności elektrycznej. Dlatego koncentrujemy nasze wysiłki na torze wyścigowym. Formuła E oferuje do tego bardzo atrakcyjną platformę. Aby to uzupełnić, badamy inne formaty progresywnego sportu motorowego na przyszłość."

Niemiecka marka to dwadzieścia trzy tytuły mistrzowskie w serii DTM, w tym jedenaście tytułów kierowców, plus sto czternaście zwycięstw, trzysta czterdzieści pięć podiów, sto sześć pole position oraz sto dwanaście najszybszych okrążeń na torze. Te wyniki kształtowały Audi od 1990 do 1992 roku i od 2000 roku, aż do teraz.

Audi chciałoby kontynuować sukcesy z 2019 roku i pożegnać się z fanami DTM udaną obroną mistrzowskich tytułów.

"Mamy nadzieję, że ta trudna obecnie sytuacja poprawi się wkrótce i że w tym roku nadal będziemy mogli rywalizować w kilku wyścigach DTM" - dodał Jans-Joachim Rothenpieler, członek zarządu ds. rozwoju. "Fani zasłużyli na to, podobnie ITR, nasi kierowcy, a także nasze zespoły i partnerzy. Udany sport motorowy jest - i nadal będzie - ważnym elementem DNA Audi."

Image: © Audi AG