Avintia zacieśnia współpracę z Ducati. Możliwe zakontraktowanie Johanna Zarco

Avintia zacieśnia współpracę z Ducati. Możliwe zakontraktowanie Johanna Zarco

Zespół Avintia Racing odnowił kontrakt z Ducati i zacieśnił współpracę, na mocy której od przyszłego sezonu stanie się ekipą satelicką.

Avintia już od kilku lat współpracuje z włoskim producentem, lecz zespół ten był traktowany jako niezależny. Teraz jednak nowy kontrakt gwarantuje im większe wsparcie techniczne ze strony Ducati oraz dwa motocykle GP19 na sezon 2020. Ma to pomóc Avintii zrobić kolejny krok naprzód. Nie jest co prawda doprecyzowana długość nowej umowy. Z informacji prasowej Avintii wynika, że opiewa ona na „kilka następnych sezonów”.

Obecnie w zespole startują Karel Abraham oraz Tito Rabat. Nie jest jednak pewnym, czy taki skład pozostanie, nawet mimo ważnych kontraktów. W ostatnich dniach toczyły się bowiem rozmowy między Ducati a Avintią, które miałyby skłonić Johanna Zarco do dołączenia do ekipy. Do jednej z nich doszło na pewno w poniedziałek, gdy były zawodnik Yamahy spotkał się z przedstawicielami włoskiego producenta.

Francuz wcześniej był łączony z zespołem Repsol Honda, lecz mistrzowska ekipa ostatecznie zakontraktowała młodszego brata Marca Marqueza, Alexa. Dwukrotny mistrz świata Moto2 miał więc opcję zakończenia kariery, powrotu do klasy pośredniej czy poszukania sobie miejsca w innej serii wyścigowej. Organizatorzy mistrzostw zabiegają jednak o to, by Francuz pozostał w MotoGP i najprawdopodobniej tak też się stanie. Zarco mógłby zastąpić w Avintii Karela Abrahama, który notuje słabsze wyniki od Tito Rabata. Poza tym Hiszpan nową, dwuletnią umowę podpisał pod koniec lipca.