Awaria hamulców przyczyną problemów Carlosa Sainza

Carlos Sainz - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Zespół McLaren potwierdził, co było przyczyną problemów Carlosa Sainza w sesji kwalifikacyjnej do Grand Prix Bahrajnu.

Hiszpański kierowca musiał przedwcześnie zakończyć swój udział w sesji, kiedy w Q2 doszło w jego samochodzie do zblokowania opon na tylnej osi przed pierwszym zakrętem, w wyniku czego kierowca obrócił się i zatrzymał na poboczu.

Tuż po kwalifikacjach zespół dokonał szybkich oględzin bolidu, a za przyczynę powstałych problemów podano awarię tylnych hamulców.

"Jedziesz z prędkością 300 km/h, naciskasz hamulce i nagle tył całkowicie blokuje się" - skomentował Sainz po kwalifikacjach.

"Jestem bardzo rozczarowany. Przejechałem Q1 na jednym komplecie opon, zostawiając kilka zestawów miękkiej mieszanki na później."

"Ten zestaw pośrednich opon, tak bardzo ważny na ten weekend, wygląda na to, że został spłaszczony i nie będę mógł go użyć w wyścigu. Wygląda na dość zniszczony, dlatego jestem rozczarowany."

Sainz obawia się, że będzie to miało spory wpływ na jego występ w wyścigu, dla którego ruszy dopiero z piętnastej lokaty.

"Samochód ma dobre tempo, nie ma co do tego wątpliwości i przez cały weekend czułem się naprawdę dobrze za kierownicą" - kontynuował Sainz.

"Problem stanowić będą opcje strategiczne z oponami, które aktualnie posiadamy. Staraliśmy się zaoszczędzić te bardziej twarde na wyścig, ale na chwilę obecną nie wiem, jakie mam dostępne opcje na jutro."

Image: © McLaren F1