Awaria RP20 uniemożliwiła Hulkenbergowi lepsze poznania auta

Nico Hulkenberg - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Nico Hulkenberg nie zakończył GP Wielkiej Brytanii optymistycznie, a wręcz rozczarowująco, czego powodem była awaria jednostki napędowej, która uniemożliwiła zebranie doświadczenia w nowym aucie.

Niemiecki kierowca zastąpił Sergio Pereza podczas pierwszego weekendu na torze Silverstone, u którego test na obecność koronawirusa w organizmie dał wynik pozytywny.

Hulkenberg w nowym dla siebie aucie zakwalifikował się do wyścigu na trzynastej pozycji, jednak awaria jednostki napędowej nie pozwoliła mu wyjechać na tor, przez co stracił możliwość lepszego poznania samochodu, podczas bliskiej rywalizacji na torze i zebrania ważnego doświadczenia.

"Jeśli będzie następny weekend, to niedziela byłaby bardzo ważna, aby zdobyć więcej doświadczenia oraz zrozumieć i dowiedzieć się więcej na temat samochodu, zwłaszcza w warunkach wyścigowych" - powiedział Nico Hulkenberg.

"Z tej strony, jest to strata. Będziemy musieli zobaczyć, jak sprawy się potoczą odnośnie kolejnego weekendu."

Dla niemieckiego kierowcy, który rozstał się z Formułą 1 po zakończeniu sezonu 2019, weekend miał wyglądać zupełnie inaczej, jednak telefon od szefa zespołu Racing Point spowodował, że Hulkenberg znalazł się na Silverstone.

Wyjechanie na tor w pierwszym treningu poprzedziły jednak długie przymiarki fotela, a także praca w symulatorze, jednak wszystko nie poszło zgodnie z planem i Hulkenberg finalnie nie wystartował.

"W jakiś sposób pasuje to do tych wszystkich szalonych dni, których doświadczyłem, ale oczywiście jest to dla mnie i dla zespołu rozczarowujące" - przyznał Hulkenberg.

"Próbowali wszystkiego, ale z powodu jakiegoś problemu z jednostką napędową nie udało się nam uruchomić samochodu i wyjechać, co jest oczywiście rozczarowujące. Zastanawiamy się dlaczego."

Zespół Racing Point nie potwierdził, czy Sergio Perez będzie mógł wystartować w kolejnym wyścigu na torze Silverstone podczas Grand Prix 70-lecia Formuły 1. Jeśli kwarantanna nałożona na kierowcę z Meksyku uniemożliwi mu start, jego miejsce ponownie zajmie Hulkenberg.

Image: © BWT Racing Point F1 Team