Bahrajn otwarty na organizację sprintu na zewnętrznej pętli

Grand Prix Bahrajnu 2021 - Bahrain International Circuit / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Organizatorzy Grand Prix Bahrajnu przyznali, że są otwarci na organizację sprintu na zewnętrznej pętli obiektu w Sakhir.

Nowy format rywalizacji, który zadebiutował w Formule 1 w sezonie 2021, powróci ze zdwojoną siłą w tegorocznej kampanii wyścigowej i zostanie wykorzystany w sześciu rundach.

Formuła 1 nie potwierdziła na chwilę obecną, które rundy mistrzostw świata odbędą się według nowego formatu wyścigowego, jednak wszystko wskazuje na to, że Grand Prix Bahrajnu, które otworzy 2022 rok, będzie jednym z nich.

Według serwisu Motorsport.com promotorzy wyścigu na torze Bahrain International wyrazili chęć organizacji sprintu, jednak ten miałaby odbyć się na zewnętrznej pętli, natomiast pozostałe sesje na nitce Grand Prix.

„Teoretycznie możemy to zrobić i będziemy wspierać wszystko, co Formuła 1 chce, abyśmy zrobili” – powiedział Salman Bin Isa Al-Khalifa, dyrektor wykonawczy toru Bahrain International.

„Podobnie było w 2020 roku, kiedy poproszono nas o zorganizowanie dwóch wyścigów – mieliśmy tor zewnętrzny i zrobiliśmy to.”

„Więc tak, poprzemy to. Jednak z takimi rzeczami i zespołami zawsze pojawiają się pytania o to, jak ścigać się na jednym torze, a potem na innym. Poczekamy więc i zobaczymy.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool