Barrichello: Hamilton jest lepszym kierowcą niż Schumacher

Rubens Barrichello i Michael Schumacher - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Rubens Barrichello, który rywalizował zarówno z Michaelem Schumacherem, jak i Lewisem Hamiltonem, uważa, że Brytyjczyk przewyższa swoimi umiejętnościami niemieckiego mistrza kierownicy.

Kierowca Mercedesa po weekendzie w Stambule zrównał się w ilości mistrzowskich tytułów z Michaelem Schumacherem, co kilka lat wstecz wydawało się niebotycznym osiągnięciem w środowisku F1. Perspektywa na najbliższe lata jest bardzo sprzyjająca dla 35-latka, ponieważ już wkrótce Hamilton może wyśrubować nowy rekord, który dla jego następców będzie trudny do osiągnięcia przez wiele lat, a nawet dekad.

„Rywalizowałem przeciwko Lewisowi, jak i Michaelowi, ale z Lewisem ścigałem się tylko podczas jego pierwszych sezonów w F1. Pomimo tego faktu, uważam, że to właśnie Hamilton jest lepszy od Schumachera’’ - stwierdził Brazylijczyk.

Zawodnik z Sao Paulo odniósł się także do powrotu Fernando Alonso, przyznając, że Hiszpan może zaskoczyć swoją formą w przyszłym roku. 48-latek dodał także, że był obecny w październiku w Barcelonie, gdzie dwukrotny mistrz świata testował tegoroczny bolid zespołu Renault.

„Fernando jest gotowy do powrotu, a jego forma jest obiecująca. To największa różnica pomiędzy nim, a Michaelem odwołując się do sezonu 2010. Alonso jest lepiej przygotowany, a w międzyczasie rywalizował w innych seriach wyścigowych."

„Patrząc na jego nastawienie, widzę tego samego kierowcę, którego pamiętam z sezonu 2005. Rozmawia z inżynierami na temat każdego najmniejszego detalu i zawsze spogląda naprzód. Jestem przekonany, że dalej ma to coś i jest w nim wielka chęć do działania" - podsumował.

Image: © Scuderia Ferrari