Basz i Lewandowski powalczą o obronę tytułu w Lamborghini Super Trofeo Europe

Karol Masz i Andrzej Lewandowski - Vincenzo Sospiri Racing / © Karol Basz

Karol Basz i Andrzej Lewandowski, aktualni mistrzowie Lamborghini Super Trofeo Europe w klasie Pro-Am, powrócą w tym roku za kierownicę włoskiego supersamochodu, aby ponownie powalczyć o tytuł najlepszych w Europie. Pierwszy wyścig odbędzie się już w najbliższy weekend na legendarnym torze Monza.

W sezonie 2021 seria Lamborghini Super Trofeo Europe będzie składała się z sześciu rund. Pierwsza z nich odbędzie się już w ten weekend we Włoszech, natomiast w kolejnych miesiącach zawodnicy odwiedzą obiekty Paul Ricard, Zandvoort, Spa-Francorchamps, Nurburgring oraz ponownie zawitają do Włoch, aby zmierzyć się podczas ostatniej rundy i Światowego Finału na torze Misano.

Karol i Andrzej w zeszłym roku wygrali w klasie aż osiem z dziesięciu rozegranych wyścigów, więc celem rzecz jasna jest obrona tytułu i walka o najwyższe miejsce na podium. Obsługą samochodu Polaków ponownie zajmie się ekipa Vincenzo Sospiri Racing, więc na starcie pierwszej rundy, do której zgłosiło się ponad trzydzieści załóg, Basz i Lewandowski będą jednymi z faworytów.

Obiekt, na którym powalczą nasi zawodnicy, to dobrze znana praktycznie wszystkim fanom sportu motorowego włoska Monza. Pętla o długości 5793 metrów jest jednym z najszybszych torów na świecie i regularnie gości w kalendarzu Formuły 1. Z nitką ulokowana tuż obok Pałacu Królewskiego wybudowanego przez Ferdynanda Habsburga, świetnie zaznajomiony jest także Karol. To właśnie tutaj Basz debiutował w pucharze Lamborghini i w dodatku już wtedy odniósł swoje pierwsze zwycięstwo.

„W końcu wracamy na tor po zimowej przerwie! W zeszłym roku wraz z Andrzejem i ekipą VSR odnieśliśmy wiele zwycięstw, więc mam nadzieję, że w sezonie 2021 będzie dokładnie tak samo” - powiedział Karol Basz.

„Monzę znam doskonale, tutaj odniosłem swoje pierwsze zwycięstwo w Lamborghini Super Trofeo, a także ścigałem się na tym torze w innych seriach. Wiem, jak ustawić samochód, z resztą lubię też charakterystykę tej pętli.”

„Czeka nas emocjonujący weekend w bardzo mocnej stawce, jednak tanio skóry nie sprzedamy. Trzymajcie kciuki!”

Weekend otwierający tegoroczne zmagania rozpocznie się piątkowymi treningami, które zaplanowano na godzinę 9:55 oraz 13:10. W sobotę, o 10:40, zawodnicy powalczą o pozycje startowe podczas dwóch segmentów kwalifikacji, a jeszcze tego samego dnia także w wyścigu, który rozpocznie się o 16:05. Niedziela będzie stała pod znakiem drugiej odsłony walki koło w koło, której start wyznaczono na 11:50.

Image: © Karol Basz