Basz i Lewandowski wygrywają na Monzy

Karol Basz i Andrzej Lewandowski / © Karol Basz

Karol Basz i Andrzej Lewandowski, obecni mistrzowie Lamborghini Super Trofeo Europe, odnieśli zwycięstwo w swojej klasie podczas drugiego wyścigu pucharu na włoskim torze Monza.

Polacy przez cały weekend prezentowali fantastyczne tempo, które znalazło odzwierciedlenie w kwalifikacjach. Po zaciętej walce, w trakcie której kierowców dzieliły dosłownie ułamki sekund, to Basz okazał się najlepszy i sięgnął po pierwsze pole startowe do sobotniego wyścigu.

Po starcie Karol był klasą sam dla siebie i nie pozostawił rywalom żadnych szans. Świetne tempo potwierdzone najlepszym czasem jednego okrążenia sprawiło, że krakowianin oddał samochód Lewandowskiemu z przewagą ponad sześciu sekund nad kolejnym zawodnikiem.

W drugiej połowie wyścigu Andrzej jechał praktycznie równie dobrze i był w stanie utrzymywać prowadzenie, jednak głównym aktorem sobotnich zmagań były opony. Tegoroczne zmagania na Monzy okazały się tak dużym obciążeniem, że pięć czołowych załóg musiało się wycofać przez problemy z ogumieniem. Niestety w tym gronie znaleźli się także nasi zawodnicy, którzy na przedostatnim okrążeniu stracili nie tylko prowadzenie w klasie, ale również w klasyfikacji generalnej.

Sytuacja była tak poważna, że przed drugim wyścigiem organizatorzy po raz pierwszy w historii pucharu zezwolili na wymianę opon podczas zmiany kierowców. Tym razem obyło się bez problemów, a w dodatku Karol wyprzedził sześciu rywali, dzięki czemu Basz i Lewandowski zapisali na swoim koncie zwycięstwo w klasie Pro-Am.

„Mamy za sobą bardzo udany weekend. Samochód był fantastycznie przygotowany, a my mieliśmy świetne tempo, nie tylko w klasie Pro-Am, ale także w generalce” - powiedział po rywalizacji Karol Basz.

„Niewiele zabrakło, abyśmy odnieśli zwycięstwo, pokonując zawodników klasy Pro, co nie zdarza się często. Oczywiście jestem rozczarowany utratą wygranej na przedostatnim okrążeniu, ale nie zrobiliśmy niczego źle i problemy z oponami dotyczyły wszystkich zawodników.”

„Tak czy inaczej weekend był bardzo pozytywny, zarówno ja, jak i Andrzej, mieliśmy wyborne tempo i odnieśliśmy zwycięstwo w klasie. Już nie mogę się doczekać startu na Paul Ricard i liczę, że będziemy tam równie szybcy.”

Druga runda Lamborghini Super Trofeo Europe odbędzie się w weekend 28-30 maja na francuskim torze Paul Ricard.

Źródło: Karol Basz

Image: © Karol Basz