Basz w mistrzostwach Włoch GT z zespołem Audi Sport Italia

Audi R8 GT3 / © Karol Basz

Karol Basz rozszerza tegoroczny program startów i już w najbliższy weekend wystartuje za kierownicą Audi R8 GT3. Krakowianin dołączy do zespołu Audi Sport Italia, aby zmierzyć się z wytrzymałościowymi wyścigami w ramach mistrzostw Włoch GT.

Tegoroczny czempionat Półwyspu Apenińskiego jest podzielony na wyścigi sprinterskie i wytrzymałościowe o długości trzech godzin. To właśnie w tych drugich będzie można śledzić Polaka, natomiast w kalendarzu znalazły się cztery rundy – najbliższa na sycylijskim torze Pergusa, a kolejne na Mugello, Vallelundze oraz legendarnej Monzy.

Karol doskonale zna większość obiektów, jak i same mistrzostwa, gdyż w sezonie 2017 startował w sprintach zaliczanych do tamtejszej serii. Zmiennikami Polaka będą niezwykle utalentowani zawodnicy. Pierwszym z nich jest Vito Postiglione, który przed trzema laty tworzył z Baszem załogę w Lamborghini Super Trofeo Europe, co zaowocowało tytułem wicemistrzowskim. Drugi to natomiast pochodzący z Pragi Filip Salaquarda, który stawał na podium w wyścigach Formuły Renault 3.5, a od siedmiu lat ściga się właśnie za kierownicą Audi R8 GT3, więc zna auto jak własną kieszeń. Cała trójka będzie rywalizować w ramach klasy PRO i powalczy o mistrzostwo klasyfikacji generalnej.

Krakowianin również miał już okazje ścigać się za kierownicą Audi, kiedy przed dwoma laty reprezentował ekipę Olimp Racing podczas 12-godzinnego wyścigu na torze w Brnie. Tamte powiązania znajdą odzwierciedlenie i w tym sezonie, gdyż firma Olimp Sport Nutrition została jednym z tegorocznych partnerów Polaka.

Basz wskoczy za kierownicę R8 już w sobotę 22 maja, kiedy odbędą się sesje treningowe. Kwalifikacje na torze Pergusa wystartują tego samego dnia – o godzinie 18:00. Trzygodzinny wyścig zaplanowano natomiast na niedzielę, a światła nad prostą startową zgasną o godzinie 11:00.

„Ogromnie się cieszę z dołączenia do Audi Sport Italia i możliwości walki w Mistrzostwach Włoch GT” - powiedział Karol Basz. „To mocny cykl, w którym ściga się wielu utalentowanych kierowców, jednak ekipa wie, jak wygrywać, a dodatkowo mam niezwykle szybkich zmienników. Filip od lat ściga się w GT, a z Vito dzieliłem już samochód i mam nadzieję, że teraz będziemy równie szybcy, co przed trzema laty.”

_„Pergusa jest nietypowym torem, a wyścig jest długi, jednak mamy wszystko, co potrzebne do walki o zwycięstwo i taki jest cel na nadchodzący weekend. Trzymajcie kciuki – dodał Polak.

Źródło: Karol Basz

Image: © Karol Basz