Ben Keating dołącza do zespołu TF Sport w FIA WEC

TF Sport #33 / © TF Sport

Ben Keating dołączył do zespołu TF Sport i będzie rywalizował w pełnym programie Długodystansowych Mistrzostw Świata w klasie LMGTE Am.

Amerykański kierowca kokpit konstrukcji Astona Martina AMR oznaczonej numerem #33 będzie dzielił z Felipe Fragą i Dylanem Pereirą z Porsche Supercup.

Keating zadebiutował w pełnym sezonie FIA WEC w zeszłym roku z ekipą Team Project 1, wygrywając wyścig w Bahrajnie. Sezon 2021 Amerykanin rozpocznie rywalizacją w 24-godzinnym wyścigu w Daytonie, który dopełni program w wyścigach wytrzymałościowych.

"Jestem bardzo podekscytowany rokiem 2021! Cały program, Daytona i WEC, zbiegły się w tym samym czasie, a dołączenie do TF wraz z Astonem Martinem oznaczało, że miałem świetne możliwości dla wielu moich celów" - powiedział Ben Keating.

"Zawsze lubiłem pracować z Tomem Ferrierem, a kiedy 4 Horseman Racing pojawiło się jako partner programu WEC, była to łatwa decyzja!"

"To będzie mój siódmy rok z rzędu w Le Mans i będzie to mój siódmy samochód, który poprowadzę. Ten sport, ta seria i ta klasa są niesamowite."

"To jedyne znane mi miejsce, w którym facet taki jak ja może rywalizować na tym samym polu, w tym samym czasie, w tej samej grze z najlepszymi na świecie i nadal być mistrzem świata, co jest ostatecznym celem na ten sezon."

Skład TF Sport stał się jedną z najlepszych ekip w klasie LMGTE Am w sezonie 2019/20, odnosząc wiele zwycięstw, w tym to w 24-godzinnym wyścigu Le Mans na wymagającym torze Circuit de la Sarthe.

"Nie ma wielu kierowców z brązową licencją na świecie, którzy nadal mogą pokonać pana Keatinga. Jest szybki, sprawny i głodny" - przyznał właściciel ekipy, Tom Ferrier. "Przyprowadza na imprezę dwóch świetnych kolegów, Dylana i Felipe."

"Mam nadzieję, że z naszym samochodem, zespołem i kierowcami uda nam się zdobyć tytuł mistrza świata, który umknął nam w 2020 roku oraz powtórzyć zwycięstwo w Le Mans. Wszyscy w TF są bardzo podekscytowani, aby rozpocząć ściganie."

Image: © TF Sport