Benoit Treluyer w zastępstwie za Loica Duvala w Zolder

Benoit Treluyer - Audi Sport Team Phoenix / © Audi AG

Benoit Treluyer wystartuje w przedostatniej rundzie DTM na belgijskim torze Zolder w zastępstwie za Loica Duvala z zespołu Audi Sport Team Phoenix.

Duval podczas zbliżającego się weekendu weźmie udział w wyścigu Petit Le Mans na amerykańskim torze Road Atlanta w Braselton i będzie rywalizował w zespole Mustang Sampling Racing w klasie DPi wraz z Sebastienem Bourdaisem i Tristanem Vautierem.

"Nie mogę się doczekać jazdy Audi RS 5 DTM w Zolder. To będzie wielkie wyzwanie, ale właśnie to lubię" - powiedział przed powrotem do DTM Benoit Treluyer.

Dla Francuza nie będzie to pierwszy raz, kiedy zasiądzie za kierownicą Audi DTM. Francuz wziął udział w ubiegłorocznym wyścigu DTM Dream Race na Fuji z zespołem WRT Audi, kończąc obie rywalizacje w punktach.

"W przeszłości brałem udział w wyścigu DTM na Fuji. Wyniki były całkiem dobre. Mam nadzieję, że uda mi się to powtórzyć w ten weekend i być może ustanowić jeszcze lepszy rezultat. Wiele trenowałem w symulatorze i otrzymałem świetne wsparcie od zespołu i Audi Sport" - dodał francuski kierowca.

Image: © Audi AG