Berger: To tylko kwestia czasu, kiedy McLaren znów zacznie wygrywać

Daniel Ricciardo - Mclaren F1 Team / © McLaren F1

Gerhard Berger, który reprezentował barwy McLarena w latach 1990-1992, uważa, że brytyjska stajnia ma odpowiednie warunki do tego, aby powrócić w najbliższej przyszłości na zwycięską ścieżkę.

Od 2013 roku team z Woking zaliczył spory regres wyników, zajmując drużynowo dwukrotnie przedostatnie miejsce w zestawieniu konstruktorów, co w dużej mierze było podyktowane wadliwym silnikiem japońskiego producenta. W ostatnich sezonach ich notowania jednak znacząco wzrosły, a ukoronowaniem ciężkiej pracy była zeszłoroczna kampania mistrzostw świata, gdzie ekipa Zaka Browna i Andreasa Seidla uplasowała się na najniższym stopniu podium.

Były austriacki kierowca F1 przyznał, że legendarny skład w swoim nowym wcieleniu cechuje się odpowiednim zarządzaniem i bardzo zgranym zespołem, wliczając w to kierowców oraz cały personel. Dodał także, że dzięki pasji i determinacji wszystkich zatrudnionych tam ludzi, ich drużyna wkrótce powróci na sam szczyt najszybszej serii wyścigowej na świecie.

„McLaren miał kilka słabszych sezonów, ale teraz widać, jak krok po kroku wracają na odpowiednie tory” – powiedział Berger w podcaście In The Fast Lane.

„Trochę męczyli się z silnikiem Renault, ale teraz mają jednostkę napędową Mercedesa i dobry zespół z Andreasem Seidlem na czele. Seidl to wybitny niemiecki inżynier młodego pokolenia. Z wyścigu na wyścig zbiera doświadczenie i ma przed sobą świetlaną przyszłość.”

„Wszyscy w zespole są dobrze nastawieni i tylko kwestią czasu jest, kiedy powrócą na zwycięską ścieżkę.”

61-latek poparł również decyzję Daniela Ricciardo, który po sezonie 2020 zdecydował się opuścić zespół Renault.

„Myślę, że to był właściwy wybór dla Daniela” – dodał.

„Ten zespół potrzebuje jednego młodego kierowcy, takiego jak Norris, bardzo mocnego, jak mogliśmy się przekonać w miniony weekend. A z drugiej strony potrzebny jest doświadczony zawodnik, który już nieraz udowodnił, że potrafi wygrywać wyścigi. To idealne połączenie. Poza tym Daniel ciągle się śmieje, jest bardzo pozytywny i wprowadza dobrą atmosferę wewnątrz ekipy” – podsumował.

Image: © McLaren F1