Bild: Vettel odrzucił propozycję McLarena?

Bild: Vettel odrzucił propozycję McLarena?

Według niemieckiego Bilda, Sebastian Vettel postanowił odrzucić propozycję McLarena odnośnie startów w tej ekipie w sezonie 2021.

Wczoraj niemiecki kierowca niespodziewanie ogłosił odejście z zespołu Ferrari po sezonie 2020. W tym wypadku prawdopodobnym partnerem Charlesa Leclerca ma zostać Carlos Sainz. Taka decyzja dawałaby wtedy możliwość przejęcia przez Vettela miejsca w zespole McLaren i pozostania w stawce na kolejny rok.

Jednak Auto Bild Motorsport dowiedział się, że czterokrotny mistrz świata nie ma zamiaru czekać trzy lata na rozwój samochodu – brytyjski zespół twierdzi, że właśnie tyle czasu potrzebują aby znów osiągać sukcesy z silnikami Mercedesa. Tym samym Niemiec dał znak, że dla niego liczy się tylko Mercedes F1 Team – najmocniejszy obecnie zespół w stawce. Na korzyść Vettela przemawia fakt, że umowy Lewisa Hamiltona, jak i Valtteriego Bottasa, wygasają w tym roku. Pod znakiem zapytania Niemiec stawia przede wszystkim posadę Fina, gdyż przedłużenie kontraktu między Hamiltonem a Mercedesem jest dla szefostwa srebrnych strzał kwestią czasu.

Obecnie zaś najpewniejszą opcją dla McLarena wydaje się być Daniel Ricciardo. Podobno Australijczyk sam zaoferował swoje usługi zespołowi z Woking. Kierowca ma zostać zakontraktowany do końca tygodnia.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool