Billy Monger: Niki Lauda zainspirował mnie do powrotu

Billy Monger: Niki Lauda zainspirował mnie do powrotu

Billy Monger, który w roku 2017 startując w Formule 4, doznał wypadku, w wyniku którego stracił obie nogi, przyznał dziś, że to właśnie Niki Lauda zainspirował go do powrotu do ścigania. Warto odnotować, że w minioną niedzielę młody kierowca wygrał swój pierwszy wyścig od czasu powrotu do regularnego ścigania. Billy Monger okazał się najlepszy podczas wyścigu Euro Formuła w Pau.

Niki Lauda podczas GP Niemiec na torze Nurburgring w sezonie 1976 doznał również potężnego wypadku, w wyniku którego doznał sporych poparzeń skóry oraz uszkodził swoje płuca poprzez wdychanie szkodliwych gazów wydobywających się z płonącego bolidu. Wiele wskazywało, że Austriak nie przeżyje tego, a on 6 tygodni po wypadku powrócił do ścigania i zajął czwarte miejsce podczas GP Włoch.

Dla młodego Brytyjczyka Lauda był wzorem dla naśladowania i to właśnie on zainspirował go do powrotu do regularnego ścigania.

„Jestem strasznie smutny z powodu śmierci Nikiego Laudy. Składam najszczersze kondolencje dla jego bliskich. Miałem przyjemność spotkać się z tym wspaniałym kierowcą podczas GP Wielkiej Brytanii w 2017 roku. Był to ciężki okres dla mnie, ponieważ byłem kilka miesięcy po moim wypadku, a właśnie rozmowa z Nikim zmotywowała mnie do pójścia w jego ślady i powrotu do regularnego ścigania. To bardzo smutne, że nie ma go już z nami. Sport motorowy stracił jedną z legend tego sportu” - powiedział BIlly Monger.