Binotto: Ferrari dąży do ciągłego rozwoju i do walki o zwycięstwa

Charles Leclerc i Carlos Sainz - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Szef zespołu Ferrari, Mattia Binotto, jest przekonany, że nowe przepisy w Formule 1 są wyraźną szansą dla Scuderii, która powinna umożliwić włoskiemu zespołowi wygrywanie wyścigów w 2022 roku.

Ekipa z Maranello dołożyła wszelkich starań, aby poprawić swoje osiągi w sezonie 2022, wkładając całą siłę swoich inżynieryjnych możliwości i zasobów ludzkich w tegoroczną rywalizację.

Od opracowania nowej jednostki napędowej V6, po zaprojektowanie zupełnie nowego innowacyjnego samochodu, do którego, zdaniem Binotto, zespół podchodził z „otwartym umysłem”. Scuderia użyła wszystkich dostępnych środków, starając się dołączyć do bitwy na szczycie stawki.

Ferrari wyraźnie dąży do wygrywania wyścigów w tym roku, ale trzyma swoje oczekiwania w ryzach, jeśli chodzi o zdobycie mistrzowskiego tytułu.

„To, co będzie dla nas ważne w przyszłym roku, to dalszy rozwój” – powiedział Binotto, cytowany przez The Race. „Ma to na celu dalsze zmniejszenie dystansu do naszych konkurentów.”

Przeczytaj też: Mekies: Wciąż musimy niwelować straty

„Nowe przepisy to wyraźna szansa. Mam nadzieję, że zespół będzie konkurencyjny, a dla mnie bycie konkurencyjnym to wygrywanie wyścigów. Czy to oznaczałoby, że możemy walczyć o mistrzostwo? Jeśli spojrzę na aktualną sytuację, różnica wciąż jest duża.”

„Jest to część naszego DNA jako Ferrari. Ważne jest, aby być w stanie walczyć przynajmniej w niektórych wyścigach o pole position i zwycięstwa. To prosta konsekwencja ciągłego rozwoju i doskonalenia. Byłbym rozczarowany, gdybyśmy nie poprawili się od tego roku.”

Binotto przyznaje, iż istnieje ryzyko, że Scuderia, podobnie jak każdy z jej rywali, może nie poradzić sobie na początku 2022 roku, biorąc pod uwagę sposób, w jaki każdy skład zinterpretuje nowe regulacje. Szwajcarski inżynier jest jednak przekonany, że Ferrari szybko zareaguje na każdą ewentualną wczesną słabość swojej konstrukcji.

„Na początku przyszłego roku i być może na początku sezonu będzie różnica w konkurencyjności między samochodami, ze względu na sposób, w jaki każdy zespół mógł zinterpretować zasady i rozwiązania, które mógł wprowadzić. To bardzo ważne, ponieważ Ferrari jest w stanie zrozumieć ewentualne słabości i bardzo szybko je rozwiązać. Kluczowa będzie reakcja zespołu” – powiedział szef włoskiej ekipy.

Image: © Scuderia Ferrari