Binotto: Leclerc w odpowiednim bolidzie może pokonać Hamiltona

Lewis Hamilton i Charles Leclerc / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Szef zespołu Ferrari, Mattia Binotto, nie żałuje, że nie udało mu się ściągnąć do swojego zespołu Lewisa Hamiltona. Włoch dodał także, że Charles Leclerc w odpowiednim bolidzie jest w stanie pokonać utytułowanego Brytyjczyka.

Pod koniec 2019 roku w środowisku Formuły 1 bardzo głośno było o potencjalnym skrzyżowaniu się dróg Lewisa Hamiltona z zespołem Ferrari, który dość wcześnie podjął decyzję o rozstaniu się z Sebastianem Vettelem. Wizja ta okazała się jednak zbyt surrealistyczna, a włoski skład finalnie postawił na zatrudnienie Carlosa Sainza.

51-latek przyznał, że nie będzie żałować straconej szansy na pozyskanie brytyjskiego mistrza kierownicy.

„Nie sądzę, abyśmy tego żałowali. Podejmujemy różne decyzje z myślą, że będą dla nas najlepsze. Mamy w swoim składzie fantastycznego kierowcę, jakim jest Charles, który w odpowiednim samochodzie może pokonać Lewisa” – stwierdził Binotto.

„W tym sezonie będziemy mieli najmłodszy skład od 1968 roku. Charles i Carlos to bardzo utalentowani kierowcy, a ich połączenie sprawi, że będziemy dysponować naprawdę silnym duetem zawodników. Nie zamierzamy w żadnym stopniu faworyzować jednego z nich, dlatego też na początku sezonu będą mogli swobodnie ze sobą rywalizować” – wyjaśnił.

Pryncypał Scuderii w rozmowie dla Sky Sports nakreślił również cele zespołu na nadchodzący rok.

„Naszym głównym celem jest zdobycie jak największej ilości punktów w klasyfikacji konstruktorów. Następnie w miarę postępu sezonu będziemy przyglądać się indywidualnym celom naszych kierowców i zobaczymy, czy koniecznie będzie przyjęcie innej strategii” – podsumował.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images