Binotto: Nie spodziewałem się tak dobrego początku sezonu

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Mattia Binotto, dyrektor zespołu Scuderia Ferrari, przyznał, że tempo bolidu F1-75 w początkowym etapie obecnej kampanii przekroczyła jego najśmielsze oczekiwania.

Włoska stajnia wygrała aż dwa z trzech wyścigów trwającego sezonu, a kierowca reprezentujący jej barwy, Charles Leclerc, prowadzi w klasyfikacji kierowców z dorobkiem siedemdziesięciu jeden punktów.

Jednocześnie ekipa z Maranello ma znaczną, prawie czterdziestopunktową przewagę nad drugim Mercedesem w zestawieniu konstruktorów, tym samym tworząc bufor bezpieczeństwa w razie niepowodzeń w przyszłych wyścigach.

Binotto nie ukrywał, że zespół spodziewał się bycia konkurencyjnym w 2022 roku, jednocześnie przekazując, iż nic nie zapowiadało tak mocnego początku sezonu.

„Tak, z pewnością jesteśmy zaskoczeni” - powiedział szef Ferrari. „Myślę, że ciężko pracowaliśmy i położyliśmy duży nacisk na [bolid] na 2022 rok.”

„Wiedziałem, że zespół jest świetny, że poprawiliśmy się w porównaniu z poprzednimi sezonami i miałem nadzieję, że na początku kampanii będziemy mieli konkurencyjny samochód.”

„Już podczas zimowych testów wiedzieliśmy, że mamy szybkie auto, ale z pewnością nie spodziewałem się tak dobrego początku, myślę, że byłoby to nieuczciwe stawianie takich tez.”

„Nadal uważam, że różnica między nami a resztą stawki może być bardzo niewielka. Z pewnością w kolejnych wyścigach będzie to wspaniała walka.”

Binotto dodał, że Ferrari nie wybrało pierwszego i drugiego kierowcy, a obaj reprezentanci mają przyzwolenie zespołu na walkę, mimo tego, iż w trakcie każdego weekendu wyścigowego to Leclerc znacznie wygrywał z Sainzem.

„Na razie odbyły się tylko trzy wyścigi” – podkreślił Binotto. „Pozostało jeszcze dziewiętnaście lub dwadzieścia rywalizacji, więc mistrzostwa są jeszcze bardzo długie. Kierowcy mają wolną rękę w walce i naprawdę nie możemy się doczekać ich starć.”

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari
Image: © Scuderia Ferrari