Binotto: Odwrotna kolejność na starcie do sprintu znacząco poprawiłaby widowisko

Mattia Binotto - Scuderia Ferrari Mission Winnow /  © Scuderia Ferrari

Szef zespołu Ferrari uważa, że władze Formuły 1 powinny rozważyć przetestowanie wyścigów sprinterskich z odwróconą stawką pomimo wstępnego odrzucenia tej koncepcji.

Na obecnym etapie tegorocznego sezonu odbyły się już dwa wyścigi kwalifikacyjne, które jednak nie wygenerowały zbyt wielu emocji, a ostatni test nowego formatu ma się odbyć w pierwszej połowie listopada, podczas Grand Prix Sao Paulo.

Zarządcy królowej sportów motorowych pomimo ogólnej krytyki dostrzegają znaczące plusy takiego rozwiązania. Zupełnie odmienny pogląd w tej kwestii przedstawiają natomiast niektórzy kierowcy, którzy otwarcie krytykują nowy format weekendu Grand Prix, który według nich niczego nie zmienia.

Mattia Biotto zaznacza z kolei, że F1 powinna przetestować sobotni sprint z odwróconą kolejnością, co w jego opinii podniosłoby poziom emocji podczas rywalizacji na dystansie 100-kilometrów.

„Jestem przekonany, że dla widowiska i spektaklu może być to interesujące rozwiązanie" - przyznał.

„W momencie, gdy rozpoczynały się dyskusje na temat dodatkowego wyścigu, to my jako Ferrari byliśmy tymi, którzy proponowali pójście w takim kierunku. Uważam, że niezależnie od tego, jaką pozycję zajmujesz w mistrzostwach, to odwrócona stawka byłaby dodatkowym spektaklem, a to jest przecież bardzo ważne dla wszystkich kibiców Formuły 1."

Image: © Scuderia Ferrari