Binotto: Sainz może pokonać Leclerca

Mattia Binotto i Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Mattia Binotto wyjaśnił, że za angażem Carlosa Sainza stały jego niebagatelne umiejętności, dzięki którym Hiszpan może być poważnym zagrożeniem dla lidera ekipy, Charlesa Leclerca.

Ekipa z Maranello w pierwszej połowie maja oficjalnie poinformowała, że po sezonie 2020 nie będzie kontynuować współpracy z Sebastianem Vettelem. Następcą czterokrotnego mistrza świata niespodziewanie został Carlos Sainz, który podpisał z włoską stajnią dwuletni kontrakt.

Szef Ferrari uważa, że 26-latek może być sporym zagrożeniem dla Monakijczyka.

„Mamy przodującą postać w zespole, a jest nim Charles. Chciałbym również, aby Carlos był wyróżniającą się figurą, dlatego też nie będziemy stosować żadnych podziałów względem naszych kierowców” – przyznał Binotto.

„Z Charlesem mamy do wykonania długoterminowy projekt. Mając w zespole takiego kierowcę, mogliśmy skupić się na poszukiwaniu silnego i konsekwentnego partnera dla niego. Wybór padł na Carlosa, który w mojej opinii może pokonać Charlesa.”

Włoch wyjaśnił także jakie kryteria skłoniły jego zespół do zatrudnienia zawodnika z Madrytu.

„Przeprowadziliśmy dokładną analizę, która potwierdziła jego predyspozycje. Jest bardzo szybkim kierowcą, zwłaszcza w tym roku. Widać u niego stały rozwój, ponieważ regularnie poprawia się w kwalifikacjach, a w wyścigach jest bardzo konsekwentny.”

„Poza tym Carlos jest typem kierowcy, który bardzo się angażuje, a jego komunikacja z inżynierami jest niesamowicie precyzyjna” – podkreśla 51-latek.

„Mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie w Formule 1, a jego pełen potencjał wciąż nie został ukazany.”

„Z większym zaangażowaniem zaczęliśmy go obserwować pod koniec ubiegłego roku. Postawienie na niego nie powinno być dla nikogo wielką niespodzianką, ponieważ zawsze opowiadałem się za młodymi kierowcami” – zakończył.

Image: © Scuderia Ferrari