Binotto: To najlepszy wynik, na jaki mogliśmy liczyć

Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Mattia Binotto, szef zespołu Ferrari, podkreślił, że nigdy nie miał żadnych wątpliwości co do ludzi, z którymi współpracuje i wierzył, iż to właśnie oni przywrócą stajni z Maranello ponowny blask w Formule 1.

Przedsezonowe testy, podczas których Ferrari zaprezentowało wysoką formę, zawsze pozostawiają duży znak zapytania, jednak pierwsza runda tegorocznej kampanii wyścigowej rozwiała wszelkie wątpliwości.

Skupienie się na tegorocznej konstrukcji oraz dopracowanie auta F1-75, które oparte jest na zupełnie nowych przepisach technicznych, pozwoliło ekipie powrócić do czołówki i stoczyć bój o pierwsze zwycięstwo, które udało się ostatecznie osiągnąć.

Mattia Binotto, którego pozycja w zespole była mocno zagrożona po blamażu w sezonie 2020, przyznał, że zawsze wierzył w ludzi, z którymi obecnie współpracuje i cieszy się ze zwycięstwa w Grand Prix Bahrajnu.

„To świetny wynik zespołu” – powiedział szef Ferrari w rozmowie ze Sky Italia. „Jestem bardzo szczęśliwy.”

„Wiem, że skład jest silny, dowiedli tego, pracowali wszyscy razem.”

„Zespół jeszcze bardziej się do siebie zbliżył po problemach, z jakimi się mierzył w 2020 roku. Zrobili wszystko, aby się poprawić i przygotować na obecną chwilę. To najlepszy wynik, na jaki mogliśmy liczyć.”

„Miło jest przybyć na wyścig i wiedzieć, że możemy walczyć o jak najlepszy wynik.”

Ferrari w sezonie 2020 musiało zmierzyć się z wieloma przeciwnościami i choć ich konkurencyjność znalazła się na niskim poziomie, stajnia z Maranello odwróciła swoje losy, powracając na czoło stawki.

„Hashtag Ferrari odróżnia nas od innych, ponieważ różnimy się od innych”– dodał Binotto.

„Jesteśmy najbardziej zwycięskim zespołem w historii Formuły 1. Za tym stoi ta pasja, wsparcie fanów oraz całe Włochy.”

„To wynik, który wprowadza nastrój w trudnej sytuacji – najpierw koronawirus, a teraz wojna.”

„Więc jest świetnie i osobiście jestem dumny z tego, co zrobiliśmy razem w ciągu tych miesięcy w Maranello, ciężko pracując, próbując stworzyć produkt, który mógł nas tu zabrać, abyśmy mogli cieszyć się z sukcesu” – dodał.

Image: © Scuderia Ferrari