BMW i Andretti Motorsport ujawnia bolid Formuły E Gen2 iFE.18

BMW i Andretti Motorsport ujawnia bolid Formuły E Gen2 iFE.18

BMW i Andretti Motorsport zaprezentowali nowy bolid elektrycznej Formuły E Gen2, który zadebiutuje na torze w piątym sezonie 2018/19, potwierdzając także Antonio Felixa da Costę i Alexandra Simsa jako etatowych kierowców.

Niemiecki gigant samochodowy, który wzmocnił partnerstwo z zespołem Andretti Motorsport, ujawnił wygląd nowego bolidu Gen2 o nazwie iFE.18 i jego biało-niebieskie barwy, które został zaczerpnięte z logo BMW.

Nie mogę się doczekać, kiedy BMW i Andretti Motorsport trafią na tor wyścigowy w piątym sezonie - powiedział Mario Andretti, który w piątym sezonie wyścigowym nadal będzie wspierał szefa zespołu Rogera Griffithsa. Uważam, że mamy odpowiednich partnerów, kierowców i personel, aby konkurować na najwyższym poziomie w Formule E.

Wszyscy po obu stronach poświęcili się rozwojowi nowego BMW iFE.18 i nie mogę doczekać się, aby zobaczyć go w akcji. Wkraczamy nie tylko w nową erę Formuły E, ale także w sport motorowy jako całość.

Znam Formułę E bardzo dobrze i zawsze byłem przekonany, że pewnego dnia BMW pojawi się tutaj jako producent, a teraz bycie częścią tego zespołu to niesamowity motywator - powiedział Antonio Felix da Cosa, jeden z dwóch potwierdzonych kierowców na piąty sezon Formuły E.

Alexander Sims, dla którego będzie to debiutancki sezon, dodał: Formuła E szybko stała się miejscem spotkań najlepszych producentów oraz czołowych kierowców i jestem dumny, że mogę rozpocząć tę przygodę we współpracy z BMW i Motorsport.

BMW iFE.18