BMW i Andretti Motorsport zaprezentowało bolid na sezon 2019/20

BMW i Andretti Motorsport zaprezentowało bolid na sezon 2019/20

Nowe BMW iFE.20 po raz pierwszy ujrzało światło dzienne, którym w nadchodzącym sezonie rywalizować będą Alexander Sims i Maximilian Gunther.

"Intensywne przygotowania do drugiego sezonu Formuły E w zespole BMW i Andretti Motorsport wciąż trwają, zarówno na torze wyścigowym, jak i na symulatorze. Wszystko idzie dobrze, ale jeszcze się nie zakończyły. W najbliższych dniach będziemy kontynuować nasze zadanie podczas oficjalnych jazd testowych w Walencji" - powiedział dyrektor BMW Group Motorsport Jens Marquardt.

"Przeanalizowaliśmy ustalenia z pierwszego sezonu i skoncentrowaliśmy nasze przygotowania na optymalizacji ogólnej wydajności we wszystkich obszarach. Jednak tak naprawdę dopiero będziemy wiedzieć, gdzie stoimy podczas otwarcia sezonu."

Podobnie jak jego poprzednik, BMW iFE.20 ma jednolite podwozie, zgodnie z przepisami Formuły E. Specjalizacja BMW pozostaje przede wszystkim w rdzeniu samochodu, udoskonalonym układzie napędowym. Charakterystyka BMW Racing eDrive02 została zmieniona w oparciu o szczegółowe informacje na temat poszczególnych torów wyścigowych zebranych przez zespół w dziewiczym sezonie i zmodyfikowana, w celu dostosowania do konkretnych wyzwań wyścigów Formuły E. Zmiany dotyczą silnika elektrycznego i falownika. Głównym celem modyfikacji jest poprawa wydajności układu napędowego.

"Pochodząc z Bawarii, jest rzeczą oczywistą, że marzeniem jest prowadzenie tak prestiżowego samochodu, jakim jest BMW zespołu BMW i Andretti Motorsport" - przyznał Maximilian Gunther.

"Od samego początku czułem się tu jak w domu. Pierwsze kilka tygodni spędziłem na poznawaniu moich nowych kolegów i wszyscy zostali ciepło przyjęci. Uważam, że naprawdę dobrze razem współpracujemy i intensywnie pracujemy nad przygotowaniami do rozpoczęcia sezonu."

"Moim celem jest jak najszybsze wykorzystanie naszego pakietu i jak najlepsze wyniki."

Alexander Sims dodał: "Cieszę się, że mogę wziąć udział w kolejnym sezonie przyszłościowej serii wyścigów, takich jak Formuła E. Wielkie podziękowania dla BMW i Andretti Motorsport za zaufanie. Nie mogę się też doczekać współpracy z Maxem. Miał fantastyczny sezon i bez wątpienia wzmocni nasz zespół."

BMW było ostoją Formuły E od samego początku mistrzostw. Oprócz zapewnienia całej floty samochodów bezpieczeństwa i służbowych, niemiecki gigant samochodowy stał się pełnym zespołem roboczym i podjął współpracę z Andretti Autosport.