BMW iFE.18 wchodzi w nowa fazę przygotowań do Formuły E

BMW iFE.18 wchodzi w nowa fazę przygotowań do Formuły E

BMW postawiło kolejny krok w przygotowaniach do nowego sezonu Formuły E, kończąc przejazdy testowe nowym bolidem oznaczonym iFE.18.

Jako pierwszy z możliwości poprowadzenia w pełni elektrycznego bolidu iFE.18 miał Tom Blomqvist, który sprawdził nowy układ napędowy, który został stworzony przez BMW oraz możliwości auta na torze pod Monachium.

BMW iFE.18 to kamień milowy dla naszej firmy - wyjaśnia Marquardt. Po miesiącach doskonałej współpracy inżynierów z produkcją i rozwojem wyścigów, wszyscy możemy teraz zobaczyć rezultat w działaniu.

Ten projekt Formuły E widział najbardziej niezwykły transfer technologii pomiędzy produkcją a sportem motorowym w historii BMW. Wszyscy zaangażowani odświeżyli motto "TechLab dla BMW i" od samego początku. Nie mogę się doczekać, kiedy po raz pierwszy w barwach BMW i Motorsport pojawią się bolidy, gdy zacznie się piąty sezon.

Nowy układ napędowy BMW jest sercem BMW iFE.18. Przyszłe wspólne podwozie Formuły E zaprezentowano po raz pierwszy na początku marca na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie. Niektóre imponujące wyniki porównania dostarczają najbardziej przekonujących dowodów na to, że nowy system generuje Formułę E, w porównaniu do silnika produkcyjnego w BMW i3. Maszyna wyścigowa jest o 50 procent lżejsza, o 66 procent bardziej kompaktowa i zapewnia 100 procent większą wydajność. Nawet osiąga o 400 procent więcej obrotów niż jego odpowiednik w produkcji.

Oprócz wszystkich zespołów Formuły E, nowe BMW iFE.18 pojawi się na torze podczas oficjalnego testu Formuły E w Calafat od 17 do 19 kwietnia 2018 roku.