BMW kończy pięciodniowy test prototypu LMDh na torze Barcelona-Catalunya

BMW M Hybrid V8 / © BMW AG

BMW zakończyło pięciodniowy test nowego prototypu LMDh na torze Barcelona-Catalunya, gdzie BMW M Hybrid V8 pokonało kolejne ważne okrążenia przed przyszłorocznym debiutem w serii IMSA.

Sheldon van der Linde, Augusto Farfus, Marco Wittmann i Nick Yelloly od poniedziałku do piątku zasiadali na zmianę w kokpicie nowego auta BMW, aby kontynuować przygotowania do kampanii 2023, w której producent będzie mierzył się w klasie GTP.

Kolejne jazdy BMW M Hybrid V8 skupiły się na rozwoju osiągów prototypu, zrozumieniu samochodu i wszystkich jego funkcji, a także na rozwiązaniu drobnych problemów, które pojawiły się podczas pierwszych jazd na dwóch włoskich obiektach – Varano oraz Vairano.

BMW nie zdradziło jednak szczegółów testu, osiągów auta oraz dystansu, jaki udało się pokonać, lecz zapowiedziało, że w przyszłym miesiącu prototyp zostanie przetransportowany do Stanów Zjednoczonych, aby przygotować się do homologacji przed przyszłorocznym programem startów ekipy Team RLL w IMSA WeaterTech SportsCar Championship.

Niemiecki koncern skoncentruje się także na dalszych testach oraz pracach nad niezawodnością BMW M Hybrid V8 i przejdzie do testów wydajności, przejazdów wytrzymałościowych oraz symulacji wyścigów.

BMW M Hybrid V8 / © BMW AG
Image: © BMW AG