BMW oficjalnie potwierdza zaangażowanie się w projekt LMDh od sezonu 2023

BMW / © BMW AG

Koncern BMW potwierdził powtórne zaangażowanie się w rywalizację wytrzymałościową i chęć wystawienia dwóch prototypów LMDh w przyszłorocznej kampanii wyścigowej serii IMSA WeatherTech SportsCar Championship.

„BMW powraca na wielką scenę sportów motorowych” - skomentował Markus Flasch. „Wchodząc do klasy LMDh, BMW M Motorsport spełnia wstępne warunki, aby rzucić wyzwanie zwycięstwom w najbardziej kultowych wyścigach wytrzymałościowych na świecie od 2023 roku. Będziemy w pełni skoncentrowani na sprostaniu temu wyzwaniu. Jest tu duch optymizmu.”

„BMW ma udaną historię w wyścigach prototypów - zwycięstwo w Le Mans w 1999 roku było niezapomniane. Ożywienie tej historii w nowoczesnym prototypie M Power zachwyci fanów BMW M Motorsport.”

„Koncepcja LMDh gwarantuje maksymalną kontrolę kosztów i oferuje szeroki zakres możliwych zastosowań, w tym w serię IMSA w Ameryce Północnej, niezwykle ważnym rynku dla BMW M Motorsport.”

Koncern z Monachium nie podał jednak, czy ich prototyp LMDh pojawi się również w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (FIA WEC) oraz 24-godzinnym wyścigu Le Mans, mimo iż Flasch przyznał w oświadczeniu, że będą rywalizować w najsłynniejszych wyścigach wytrzymałościowych.

Pod znakiem zapytania stoi także dostawca podstawowego podwozia LMP2 oraz inne szczegóły techniczne samochodu, który będzie zasilany przez jednostkę napędową BMW oraz silnik elektryczny firmy Bosch.

„Wszyscy w naszym zespole podzielają tą samą motywację: chcemy sprawdzić się na torze wyścigowym z najlepszym przeciwnikiem i celebrować zwycięstwa dla BMW” - powiedział Mike Krack, szef BMW Motorsport.

„Czeka na nas niezwykle ekscytujący projekt. Rywalizacja o zwycięstwa w ogólnej klasie w Daytona i na Sebring to ogromna motywacja. Przed nami dużo pracy, ale oczekiwanie jest ogromne” - dodał.

Zespół pracujący przy prototypach LMDh oraz składy kierowców dla obu aut zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Image: © BMW AG