BMW powraca do najwyższej kategorii w rywalizacji długodystansowej

BMW V12 LMR / © BMW AG

BMW powróci do rywalizacji długodystansowej na najwyższym poziomie i będzie się ścigać w klasie LMDh od 2023 roku, ujawnił dyrektor generalny BMW M GmbH, Markus Flasch.

Flasch zamieścił na Instagramie zdjęcie z podpisem „Wróciliśmy! Daytona 2023”, na którym znalazł się poprzedni prototyp bawarskiej marki V12 LMR. BMW nie wydało oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, jednak uważa się, że wstąpi oficjalnie w szeregi klasy LMDh od kampanii 2023.

Niemiecka marka, wznawiając przygodę z rywalizacją długodystansową, byłaby czwartym producentem po Audi, Porsche i Acurze, który zdecydował się na taki krok.

BMW odniosło jedno zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans na torze Circuit de la Sarthe w 1999 roku, wykorzystując prototyp opracowany przez Williamsa.

Szczegóły startów marki z Monachium nie są znane, a jedyną potwierdzoną rywalizacją jest ta w 24-godzinnym wyścigu na torze Daytona w 2023 roku. BMW nie poinformowało, czy wystartuje w serii IMSA WeatherTech Sportscar Championship, czy może powróci do Długodystansowych Mistrzostw Świata, w których po raz ostatni startowało w klasie LMGTE Pro.

Image: © BMW AG