Bolidy zespołów Ferrari i Haas zadebiutowały na torze w Bahrajnie

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Tegoroczne auta zespołów Ferrari i Haas zadebiutowały w czwartek na pętli w Bahrajnie, wykorzystując jeden dzień filmowy tuż przed startem testów 2021.

Premiera nowego bolidu Ferrari odbyła się w środę, a dzień później model SF21 po raz pierwszy wyjechał na tor, aby skład z Maranello mógł przeprowadzić próbę przed oficjalnymi przygotowaniami, które rozpoczną się w piątek.

Jako pierwszy możliwość sprawdzenia nowego samochodu włoskiej stajni, który w tym roku posiada nowe barwy w postaci dwóch odcieni czerwieni i zielonego loga Mission Winnow, otrzymał Charles Leclerc. Monakijczyk już w piątek rano powróci na tor w Bahrajnie, a po południu kierownicę przejmie Carlos Sainz.

W międzyczasie debiutujący w Formule 1 Nikita Mazepin ukończył swój pierwszy przejazd w samochodzie Haas VF-21 podczas podobnego wydarzenia.

Ze względu na restrykcje dotyczące podróżowania w czasie pandemii, amerykański zespół, na dwa dni przed rozpoczęciem testów, dokonał pierwszego zapłonu silnika Ferrari w swoim samochodzie. Zaledwie dzień później Mazepin przejechał pierwsze 100 km nowym bolidem, który w tym roku posiada zmienioną kolorystykę inspirowaną nowym rosyjskim sponsorem – Uralkali.

Mick Schumacher po raz pierwszy w konstrukcji VF-21 zasiądzie w piątek podczas porannej sesji testowej.

Nikita Mazepin - Uralkali Haas F1 Team / © Haas F1 / LAT Images

Image: © Scuderia Ferrari, Haas F1 Team